Automatyka w bramach garażowych – dlaczego warto ją zastosować?

Makpol Wrocław

Automatyka w bramach garażowych – dlaczego warto ją zastosować?

Coraz szybszy rozwój technologii sprawia, że robimy się coraz bardziej wygodni. Aby zmienić kanał w telewizorze, nie wstajemy już z kanapy, a chcąc wjechać do garażu, nie wysiadamy z samochodu, aby otworzyć bramę. O ile w pierwszym przypadku potrzebny jest jedynie nieskomplikowany pilot, o tyle brama garażowa powinna być wyposażona w nowoczesną automatykę. Jak działają napędy automatyczne do bram i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dlaczego warto zamontować napęd do bramy?

Zamontowanie napędu automatycznego do bramy garażowej bardzo ułatwia parkowanie samochodu w garażu. Aby to zrobić, nie trzeba ani na chwilę opuszczać pojazdu. Poradzi sobie z tym nawet bardzo filigranowa osoba, gdyż do otwarcia skrzydła bramy nie trzeba używać siły.

W dodatku stosowane tu nowoczesne mechanizmy na ogół są maksymalnie zminiaturyzowane, co zdecydowanie podwyższa ich funkcjonalność. Takie rozwiązania nadają się idealnie zarówno do garaży wolnostojących, jak i tych zintegrowanych z budynkami mieszkalnymi. Są odpowiednie do bram przesuwnych, uchylnych, a także dwuskrzydłowych i segmentowych (sprawdź ofertę napędów – https://makpol.wroclaw.pl/napedy-do-bram).

Jak wybrać dobry napęd automatyczny do bramy?

Automatyka do bramy garażowej powinna być dobrana do jej rozmiaru i ciężaru. Warto wziąć także pod uwagę to, jak często brama będzie otwierana. Ważna jest też powierzchnia bramy garażowej i dodatkowe funkcje. Nie bez znaczenia jest tu także łatwość jej użytkowania oraz możliwość indywidualnej modyfikacji ustawień napędu. Wielu użytkowników chce mieć także możliwość kontrolowania szybkości otwierania bramy – u renomowanych producentów automatyki do bram garażowych można wybrać modele z różną siłą uciągu, rodzajem napędu i sposobem funkcjonowania.

Automatyka w bramach garażowych jest łatwa w programowaniu, zwłaszcza jeśli posiada intuicyjny wyświetlacz LCD. Pozwala on na wygodne konfigurowanie parametrów pracy bramy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Automatyczne bramy garażowe muszą zapewniać najwyższe bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Ich zamykanie powinno być więc całkowicie kontrolowane. Z pewnością nie może zdarzyć się sytuacja, gdy brama nagle sama się zamknie. Mogłoby to grozić przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi dla osób znajdujących się tuż obok wjazdu do garażu. Stąd też tak ważne są mechanizmy zabezpieczające przed takim zdarzeniem.

Przydatna bywa też fotokomórka, która nie dopuści do zamknięcia się bramy, gdy tuż pod nią pojawi się jakakolwiek przeszkoda.

Bramy automatyczne można także otwierać ręcznie, co jest ważne w przypadku braku zasilania lub awarii. Przydatna może okazać się także zasilanie awaryjne z baterii w razie awarii prądu oraz wbudowane dodatkowe oświetlenie.

1 Komentarz

  1. Zuzanna

    29 marca 2022 at 11:29

    Automatyczna brama to ogromne udogodnienie i w sumie teraz to juz raczej standard. Mam bramę segmentową z automatyką z BFT. wybór mają spory więc bez problemu można dobrać odpowiednie siłowniki. Centrala sterująca fajna w obsłudze i oprogramowaniu. Całość działa idealnie

Zaloguj się Logowanie

Komentuj