Bo ściana, nie musi być nudna

dekoracje-scian

Bo ściana, nie musi być nudna

Tego nie da się już dłużej odwlekać. Na ścianach widać coraz więcej burych plam, kolejne obrazki i zdjęcia nie zasłaniają złażącej i sypiącej się ze ścian farby, a znajomi coraz częściej podrzucają wizytówki do sprawdzonych fachowców i ekip remontowych. To niewątpliwe znaki, że najwyższa pora zaplanować generalny remont.

Znowu bałagan i rozgardiasz oraz kilka tygodni spędzonych pośród rozlicznych pudeł i folii malarskiej. A potem te godziny spędzone na żmudnym sprzątaniu. Ale są też pozytywy – remont to świetna okazja, żeby zmienić coś niecoś i odejść od nudnej rutyny na swoich ścianach. Zwykłe, pomalowane ściany są nudne. Trzeba postawić na dekoracje ścian.

Oplakatujmy świat

To nie do wiary ile fajnych rzeczy można znaleźć w Internecie. Na wiele rozwiązań i fajnych pomysłów na dekoracje ścian, natknąć się można w serwisie Mybaze.com. Na przykład plakaty – to rewelacyjny sposób na ożywienie każdej ściany. Do tego niedrogi i łatwy w realizacji.

Ciekawie będzie wyglądać spory plakat przyklejony pośrodku „reprezentatywnej” ściany. Można wybierać spośród wielu tematycznych plakatów i typografii. Dobrze by było, żeby plakat odzwierciedlał zainteresowania osób zamieszkujących mieszkanie. Na innej ścianie można zawiesić kilka mniejszych, powiązanych ze sobą (na przykład tematycznie lub kolorystycznie) plakatów.

Naklejamy…

Jeżeli mowa o dekoracji ścian plakatami, to nie sposób nie wspomnieć o nieco nowszym trendzie – naklejkach na ścianę. To niesamowite, jakie ciekawe efekty można uzyskać za pomocą czegoś tak prostego! Doskonały sposób na ożywienie wnętrz, dodatkowo z powodzeniem udają ręczne malunki. Można tez komponować je dowolnie – całość zazwyczaj składa się z kilku naklejek, które można łączyć ze sobą w dowolny sposób.

Pomysłowo i niebanalnie wyglądają całe napisy ułożone z naklejek – ulubione cytaty, motto na życie czy choćby śmieszne sentencje i  ściana zyskuje własną tożsamość i tzw. „pazur”.

Niech się świeci

Trudno, szukając inspiracji na ciekawe i pomysłowe dekoracje ścian, nie natrafić na temat oświetlenia. Jak się okazuje, nie trzeba zawieszać na ścianach klasycznych (i nudnych) kinkietów. Nad sofą oraz łóżkiem doskonale będzie wyglądać instalacja oświetleniowa w kształcie napisu (przypominająca do złudzenia uliczne neony). Da ona nieco romantyczne, przygaszone światło – idealne do wieczornego oglądania filmu lub rozmów przed snem.A tak modne ostatnio kolorowe lampki przypominające nieco watę cukrową. „Cotton balls” (nie sposób się nie uśmiechnąć przy tej nazwie) ożywią każde wnętrze i dosłownie – rzucą nowe światło na nudną do tej pory ścianę.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj