Brama garażowa pod kontrolą

Obsługa bramy garażowej nie musi być uciążliwa ani skomplikowana. Dzięki systemom automatyzacji nasza stanie się maksymalnie funkcjonalna i bezpieczna. Doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie siłowników Spin marki Nice.

Otwieranie i zamykanie bramy garażowej kojarzy nam się zazwyczaj z pewnym wysiłkiem. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii automatyzacji użytkowanie bramy garażowej staje się jednak łatwe i wygodne, a ponadto rozwiązanie takie pozwala na pełną kontrolę nad bramą oraz zapewnia większe bezpieczeństwo. Jeśli zależy nam na zwiększeniu funkcjonalności bramy, doskonałym rozwiązaniem będzie instalacja siłownika z rodziny Spin marki Nice.

Komfort bramy automatycznej

Rodzina siłowników Spin obejmuje trzy modele (Spin 11, 21 i Spin 40). Wyróżniają się one przede wszystkim bardzo cichą pracą i pozwalają na dopasowanie mocy oraz prędkości podnoszenia i opuszczania do naszych potrzeb. Charakteryzują się także niezwykle łatwym programowaniem, a przy tym pracują lekko i bezpiecznie. Funkcja „uśpienia” sprawia, że stają się oszczędne, a awaryjny akumulator zapewnia pracę nawet w czasie braku zasilania. Dodatkową zaletą jest zastosowanie technologii połączenia dwużyłowego BLUEBUS, ułatwiającej zintegrowanie poszczególnych elementów. Rodzina siłowników Spin wyposażona jest w funkcję autodiagnozy. Dzięki temu system sam na bieżąco wykrywa ewentualne błędy w działaniu urządzeń znajdujących się pod jego stałą kontrolą, a następnie sygnalizuje usterkę odpowiednią ilością mignięć.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Siłowniki Spin zapamiętują krańcowe położenie bramy w trakcie programowania (autoprogramowanie), co powoduje spowolnienie ruchu tuż przed końcem, a dzięki temu płynną i bezpieczną pracę urządzenia. Wyposażone są też w amperometryczny system wykrywania przeszkody, dzięki czemu przedmiot, który znajdzie się na linii ruchu bramy nie ulegnie zniszczeniu (to samo dotyczy mechanizmu działania). System pozwala na podłączenie fotokomórek, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo, ponieważ w momencie zarejestrowania osoby lub przedmiotu znajdującego się pod bramą ruch zostaje natychmiast wstrzymany i odwrócony. Możemy więc spokojnie zostawić dzieci bawiące się w pobliżu bez obawy o ich bezpieczeństwo. Zapominalskich ucieszy z kolei to, że brama sama będzie pamiętać o zamknięciu po przejechaniu przez nią. Aby w pomieszczeniu nie gromadziły się spaliny, możemy uruchomić opcję wietrzenia. Brama garażowa otworzy się jedynie częściowo, wypuszczając ze środka zanieczyszczone powietrze. Nie musimy się także martwić, że zostaniemy zamknięci wewnątrz garażu. W przypadku wystąpienia usterki, istnieje mechanizm ręcznego odblokowania. Jeśli standardowe zabezpieczenia nadal nie są dla nas wystarczające, możemy zamontować dodatkowe zamki otwierane za pomocą karty zbliżeniowej, klawiatury kodowej lub pilota.

Wygoda sterowania radiowego

Zainstalowanie systemu sterowania radiowego oznacza, że nie będziemy musieli więcej moknąć w deszczu, aby otworzyć bramę. Możemy zrobić to zdalnie przy pomocy eleganckich i funkcjonalnych pilotów Nice. Ich działanie, w zależności od modelu, zabezpieczone jest unikalnym numerem identyfikacyjnym radioodbiornika lub niemożliwym do złamania kodem wykorzystywanym do przesyłu danych. Dodatkowo piloty są kompatybilne z centralami sterującymi całą automatyką domu, więc wykorzystamy je również do kierowania innymi urządzeniami, takimi jak rolety, markizy czy brama wjazdowa.

2 Komentarzy

 1. mk121

  11 listopada 2012 at 22:45

  wyglada jak lampa:D

 2. Bazyli

  21 maja 2022 at 18:11

  Mam zarówno w bramie garażowej jak i wjazdowej automatykę z BFT. Oczywiście wszystko dopasowane do wielkości i ciężaru bram. Mają w swojej ofercie tyle produktów i zestawów, że bez problemu można dobrać odpowiedni dla siebie.
  Moje bramy są bardzo często w użyciu i wszystko śmiga jak należy. Zero awarii

Zaloguj się Logowanie

Komentuj