Certyfikat Cradle to Cradle (C2C) dla Reynaers Aluminium

cw50_3d_detailhor

Certyfikat Cradle to Cradle (C2C) dla Reynaers Aluminium

Certyfikacja Cradle to Cradle skupia się na ekologicznych aspektach produktu i procesu jego wytwarzania. Nazwa „od kołyski do kołyski”, że najważniejszym aspektem jest możliwość poddania produktu recyklingowi – jest to promocja gospodarki obiegu zamkniętego. Reynaers Aluminium może pochwalić się otrzymaniem certyfikatu dla swoich kluczowych systemów aluminiowych.

Koncepcja C2C została opracowana przez Michaela Braungarta i Williama McDonougha. W oparciu o ich koncepcję wybierane są produkty, które wykonane są z materiałów umożliwiających pełny recykling. Co z kolei przekłada się na optymalizację wydajności i dbałość o jakość życia i środowisko naturalne w ramach zrównoważonego rozwoju. Tak właśnie zostało ocenionych kilka systemów aluminiowych Reynaers Aluminum. Inwestorzy, architekci i projektanci, mając na względzie odpowiedzialność społeczną, szukają rozwiązań przyjaznych środowisku, a producenci starają się sprostać wyzwaniu, tworząc produkty, jak najlepiej spełniające te wymagania.

cs77_door_inwardopening_floorprofilebottomprofile_3d_detail

Sposób certyfikacji systemów aluminiowych

Certyfikat może być przyznany na pięciu poziomach: Basic, Bronze, Silver, Gold, Platinum, a pod uwagę branych jest aż pięć kategorii jakościowych:

  • zdrowy materiał: produkty są wykonane z materiałów, które są bezpieczne i zdrowe dla ludzi i środowiska
  • ponowne wykorzystanie materiałów: produkty są tak zaprojektowane, żeby wszystkie komponenty można było bezpiecznie użyć ponownie
  • odnawialne źródła energii i emisja dwutlenku węgla: produkty są wytwarzane z użyciem odnawialnej, niepowodującej zanieczyszczeń energii
  • zarządzanie gospodarką wodną: produkty są produkowane tak, by chronić i wzbogacać zasoby wodne
  • odpowiedzialność społeczna: produkty powstają z zachowaniem społecznej i środowiskowej sprawiedliwości

Sprawia to, że uzyskanie certyfikatu jest niezwykle trudne, jest prestiżowym wyróżnieniem, wskazującym, że producent wykonuje rzeczywiste, konkretne działania, mające na celu dbałość o środowisko. Producenci, którzy otrzymali certyfikat zobowiązują się do pracy nad stałym ulepszaniem produktu w każdym z ocenianych aspektów. Architekci i projektanci, mając takie dane mogą wybierać produkty w sposób świadomy.

masterline8_deco_hi_3d_detail_jpg

Systemy aluminiowe z certyfikatem C2C

Wszystkie założenia związane z certyfikacją C2C są bliskie filozofii Reynaers Aluminium, producenta systemów aluminiowych. Firma stale inwestuje w nowe technologie, które pozwalają tworzyć profile aluminiowe zgodne z założeniami zrównoważonego rozwoju, co niesie za sobą korzyści dla ekologii, środowiska, ludzi. Bezpośrednio przełożyło się to na uzyskanie certyfikatu w kategorii Bronze. Otrzymały go flagowe systemy aluminiowe Reynaers Aluminium:

  • Systemy okienne: CS 77, CS 77-AP, CS 77-HV, SL 38 we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej, MasterLine 8 w wariancie HI we wszystkich wariantach wzorniczych
  • Systemy drzwiowe: CS 77, CS 77-AP, SL 38 we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej
  • Ściana osłonowa: CW 50-H

sl38_classic_inwardopeningdoor_detail_jpg

Zaloguj się Logowanie

Komentuj