Inwestycja w lokalizację

Location, location, location – taka domena biznesowa przyświeca inwestorom w Londynie, ale nie tylko. W zasadzie każdy inwestując na rynku nieruchomości na całym świecie zdaje sobie sprawę z faktu, iż to właśnie lokalizacja odgrywa znaczącą rolę w powodzeniu danego zakupu.

Powodzenie oznacza zysk, który zdołamy wygenerować na przestrzeni ok. 10 lat. W dobie ogólnie panującego kryzysu wszelkiego rodzaju wydatki budzą sporo obaw. Inwestorzy tym bardziej wahają się przed podjęciem decyzji o zakupie bądź budowie danej nieruchomości. Mowa tutaj zarówno o kliencie instytucjonalnym jak i o kliencie indywidualnym, dla którego nabycie domu czy mieszkania to zazwyczaj życiowa decyzja. Dlatego projekty w najlepszych lokalizacjach mają szansę powodzenia, na których na pewno nie stracimy.

Obsługując londyńskich klientów, jako grupa Martinisation specjalizująca się w wykańczaniu i adaptacji luksusowych kamienic i apartamentów, zauważyliśmy, że ogólnoświatowy kryzys zupełnie nie wpłynął na popyt w ekskluzywne nieruchomości, które charakteryzuje przede wszystkim świetna lokalizacja. Z roku na rok nasze obroty się zwiększają, a klientów wciąż przybywa. Za lokalizacją zawsze idzie jakość, która jest istotnym elementem wpływającym na zwrot zaangażowanego kapitału.

Często pracujemy dla indywidualnych klientów, którzy angażują dodatkowo w projekt np. 50% wartości zakupu inwestycji w samo jej wykończenie. O dziwo, taki projekt jest później przez nich sprzedawany z kilkudziesięcio procentowym zyskiem. Zatem lokalizacja i jakość to w dzisiejszych czasach pewniaki inwestycyjne.

To samo można zauważyć w Polsce. Patrząc na statystyki to w najgorszym okresie dla rynku nieruchomości nie straciły tylko inwestycje, które charakteryzowała świetna lokalizacja i wysoka jakość realizacji.

Mieszkania i apartamenty oraz domy w najlepszych lokalizacjach w Polsce mają szanse na zysk, ale nie jest on tak duży jak w przypadku naszych londyńskich realizacji. Co zatem może nam zapewnić przychód z inwestycji, który w długofalowym okresie przynieść może do kilkudziesięciu procent zarobku? Należy zwrócić uwagę na lokalizacje, które w tym okresie mogą wydawać się mniej atrakcyjne.

Polska infrastruktura wciąż się polepsza, w związku z Euro 2012 oraz z grantami przyznawanymi przez UE, wiele rejonów na przestrzeni kilku lat zyska na wartości. Rzecz dotyczy głównie dróg dojazdowych, budowy autostrad, nowych szkół, przedszkoli, etc. Dlatego z ramienia spółki Magnolia Polska postanowiliśmy zainwestować w podwarszawskiej Lesznowoli. Osiedle ekskluzywnych domów, wybudowane w gminie, która prężnie się rozwija i inwestuje, to pewność, że wydane pieniądze na pewno nam się zwrócą i to z dużym zyskiem. Dodatkowo budowa obwodnicy oraz Puławskiej Bis jest gwarantem, że domy w Magnolii będą nadal atrakcyjnym produktem, zwłaszcza na przestrzeni czasowej.

Reasumując, warto obserwować rynek, jego perspektywy rozwoju, plany miasta i poszczególnych gmin. Patrzmy przyszłościowo wybierając miejsce do życia, zwłaszcza jeżeli myślimy o pewnej inwestycji, która może nam przynieść spory dochód.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj