Jak urządzić nowoczesną kuchnię? 6 pomysłów na aranżacje

nowoczesne-kuchnie

Jak urządzić nowoczesną kuchnię? 6 pomysłów na aranżacje

W każdym domu kuchnia pełni ważną funkcję, ponieważ to w niej można miło spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi np. pijąc ulubioną herbatę przy kuchennym stole, gotując z dzieckiem albo wyczarowując kolację na romantyczny wieczór tylko we dwoje. Aby chwile spędzane w kuchni były jeszcze bardziej wyjątkowe, warto zaaranżować przestrzeń zgodnie z własnymi preferencjami. Coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne rozwiązania, które harmonizują z industrialnym wystrojem całego mieszkania, ale też doskonale pasują do przytulnych wnętrz.

Nowoczesne kuchnie na różne sposoby

Nowocześnie wcale nie musi oznaczać ograniczania się do zimnych kolorów z przewagą czerni i bieli oraz wyboru mebli i dodatków o minimalistycznym designie. Nowoczesne kuchnie to coraz częściej mieszanka stylów, choć ważne jest zachowanie proporcji. Trzeba mieć bowiem świadomość, że nawet najbardziej innowacyjne wnętrza można ocieplić odpowiednio dobranymi dodatkami i materiałami takimi, jak np. drewno czy miedź, przez co pomieszczenie wcale nie straci na swojej nowoczesności. Wśród licznych aranżacji nowoczesnych kuchni znaleźć można zarówno te, które będą odpowiadać miłośnikom ultranowoczesnego wystroju, jak i sympatykom wprowadzania przytulnej atmosfery nawet do najbardziej minimalistycznych wnętrz w domu.

Szukając inspiracji do urządzenia nowoczesnej kuchni warto odwiedzić galerię wnętrz poświęconą kuchniom: http://www.domzpomyslem.pl/wnetrza/galeria-wnetrz/kuchnia,ta3.html. Gotowe rozwiązania mogą stać się cenną podpowiedzią do tego, jak urządzić wnętrze we własnym domu.  Warto tez dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze aranżacje nowoczesnych kuchni.

Nowoczesne kuchnie black and white

Połączenie bieli i czerni to klasyka wśród nowoczesnych aranżacji wnętrz. Bardzo popularne jest dzielenie przestrzeni kolorami. W tym celu dolna część zabudowy może być czarna, podczas gdy wiszące szafki będą białe. Ciekawym rozwiązaniem jest także zachowanie różnych proporcji pomiędzy dwiema dominującymi barwami. Interesująco wyglądają bowiem meble, które w przeważającej części są białe, a tylko jedna, największa szafka , np. zabudowa lodówki, jest czarna. W zależności od własnych preferencji, dominująca może być czerń. Również producenci sprzętu AGD wychodzą naprzeciw wszystkim miłośnikom nowoczesnych rozwiązań, oferując im białe oraz czarne piekarniki, płyty grzejne, lodówki czy okapy.

Na wysoki połysk

Meble na wysoki połysk, wraz z czernią i bielą, są tym, co w pierwszej kolejności kojarzy się z nowoczesną kuchnią. Od kilku sezonów niezwykle modne są szafki z połyskującymi frontami. Chcąc uzyskać ultranowoczesny efekt we wnętrzu można pójść o krok dalej i zdecydować się na umieszczenie szklanego panelu na ścianie nad blatem roboczym. To innowacyjna alternatywna dla klasycznych płytek. Szkło może być jednokolorowe albo zostać wzbogacone o wybraną grafikę. Wbrew obiegowej opinii, utrzymanie mebli i innych elementów na wysoki połysk w czystości wcale nie musi być trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie środki chemiczne, które są ogólnodostępne.

Aranżacja kuchni z mocnym akcentem

Nowoczesne kuchnie, które z reguły są zimne i minimalistyczne, warto przełamać mocnym akcentem. W zależności od własnych upodobań, może to być np. jedna ze ścian pomalowana intensywnym kolorem takim, jak żółty, który doskonale współgra z bielą, szarością i czernią. Ciekawie wygląda również fantazyjna grafika albo kolorowe płytki na ścianie nad blatem roboczym. Natomiast dla osób, które wolą rozwiązania możliwe do szybkiej zmiany, idealnym rozwiązaniem jest powieszenie dużego obrazu albo kilku mniejszych grafik, szklany panel na ścianę z opcją wymiany grafiki albo kolorowy sprzęt AGD, np. toster, ekspres do kawy albo czajnik elektryczny.

Stal, miedź, beton

Stal, miedź i beton – tego rodzaju elementy ozdobne i wykończeniowe to już nie tylko wyposażenie profesjonalnej kuchni w lokalu gastronomicznym, ale coraz częściej atrybuty domowych kuchni. Stalowe sprzęty AGD to już znane rozwiązanie, ale dla tych, którzy nie boją się odważniejszych pomysłów, doskonałą propozycją są szafki kuchenne wykonane ze stali. Idealnie odnajdą się w każdej nowoczesnej kuchni, podobnie jak beton, który może stanowić wykończenie ściany albo materiał na blat kuchenny. Miedź natomiast świetnie sprawdza się w roli dodatków, które ocieplą wnętrze, dzięki wyjątkowej barwie tego metalu. W ultranowoczesnych wnętrzach o typowo industrialnym charakterze nie brakuje więc oświetlenia, przyborów kuchennych, zastawy stołowej i wielu innych akcesoriów w kolorze miedzi.

Nowoczesne kuchnie z ciepłym akcentem

Osoby, które nie do końca dobrze czują się w ultranowoczesnych wnętrzach, ale jednocześnie chcą uniknąć kuchni o typowo rustykalnym charakterze, mogą skorzystać z kompromisowych rozwiązań. Stalowe albo czarno-białe szafki na wysoki połysk z powodzeniem można ocieplić dębowymi blatami. Drewno świetnie sprawdzi się również na podłodze. Do aranżacji takiej kuchni przydadzą się również różnokolorowe akcesoria kuchenne, a także płytki ścienne inspirowane marokański stylem albo wiejskim domkiem lub czerwona cegła na ścianie.

Nowoczesne kuchnie z wyspą

Domeną mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu są kuchnie otwarte na salon, w formie aneksów. Tak zaprojektowana przestrzeń jest doskonałym powodem do tego, aby wyposażyć kuchnię w wyspę. To element, który jest nie tylko niezwykle praktyczny, ale potrafi tez podkreśl charakter wnętrza. W nowoczesnych kuchniach świetnie sprawdzi się więc wolnostojąca wyspa, która dodatkowo może być mobilna dzięki zamontowanym kółeczkom. Warto wybrać taki mebel, który w całości będzie wykonany ze stali albo w połączeniu z drewnem. Oba warianty będą idealnie pasować do każdej kuchni w nowoczesnym stylu.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj