Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Pokój dla niemowlaka

© freeimages.com

Oczekiwane przez 9 miesięcy dziecko diametralnie zmienia nasz świat. Są chwile gorsze, przepełnione niepokojem, ale i te lepsze, wzbudzające niepohamowaną radość. Jedną z tych przyjemniejszych chwil z pewnością może być projektowanie przytulnego lokum dla naszej przyszłej pociechy. Łóżeczko, kołyska, przewijak i inne niezbędne elementy wyposażenia pokoiku dla niemowlaka muszą być gotowe już przed jego narodzinami. Zatem zaokrąglający się brzuszek, to najlepszy moment na urządzenie dla dziecka jego azylu.

Wymaga to ogromnego nakładu pracy i czasu ze strony rodziców, dlatego jeśli można sobie na to pozwolić, warto uzyskać pomoc z zewnątrz w postaci profesjonalnej firmy urządzającej wnętrza, która od początku życia niemowlaka zapewni mu swój własny i bezpieczny kąt. Taką pomocą z pewnością może zapewnić firma Perfect Space z Warszawy, która od kilku lat osiąga doskonałe efekty na rynku branżowym. W skład firmy wchodzi wykwalifikowana kadra, złożona z profesjonalistów specjalizujących się nie tylko w urządzaniu czy projektowaniu wnętrz, ale również w prawie, logistyce czy finansach.

Pokój dla niemowlaka powinien być przede wszystkim bezpieczny i uniwersalny. Chodzi o możliwość wykorzystania elementów wystroju wnętrza również w niedalekiej przyszłości dziecka. Osoby, które z macierzyństwem mają do czynienia po raz pierwszy często nie potrafią poradzić sobie z odpowiednim zaplanowaniem urządzenia pokoju dla niemowlaka. Najważniejsze jest to, aby kierować się zdrowym rozsądkiem, a ten sprowadza się do wykorzystania w miarę możliwości finansowych profesjonalnej firmy która w zamian za udzielone zaufanie gwarantuje sukces i osiągnięcie oczekiwanego efektu. Wspomniana wcześniej firma Perfect Space oferuje swoim klientom 3 pakiety wykończeń wnętrz w zależności od indywidualnych zapotrzebowań. Można się z nimi zapoznać na ich stronie internetowej, gdzie można je ze sobą porównać i wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania: perfectspace.pl/pakiety_urzadzanie_wnetrz.

Co w praktyce oznacza skorzystanie z usług profesjonalistów? Na pewno zadowolenie klientów. Pokój niemowlaka jest jednym z najtrudniejszych do urządzenia i utrzymania pokoju w domowym zaciszu. Kołyska i przewijak muszą spełniać konkretne wymogi europejskie, materac musi być odpowiednio miękki i wygodny, sprzęt musi być praktyczny i łatwy w utrzymaniu, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia, aby rodzice mogli bacznie obserwować swojego maluszka nawet w nocy. Te wymogi przytłoczą niejednego rodzica, dlatego dla własnego spokoju, bezpiecznej ciąży i dla dobra swojego niemowlaka warto jest skorzystać z pomocy fachowców. Perfect Space oferuje swoją pomoc w zakresie zarówno zaprojektowania wnętrza, jak i jego wykonania w rzeczywistości. Wykorzystują oni niebanalne rozwiązania. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest dobieranie mebli do wieku dziecka. Chodzi tu o uniwersalne wykorzystania wyposażenia wnętrza również w przyszłości – aby meble „rosły” wraz z dzieckiem Na przykład przewijak może przeobrazić się w małą komodę czy biurko, a fotel do karmienia stanie się idealnym miejscem do czytania bajek – dlatego pieniądza zainwestowane w usługi Perfect Space starczą na długie lata. Niezbyt twardy materac powinien zawierać naturalne wypełnienie. Firma oferuje wypełnienie z trawy morskiej, włókna kokosowego, a nawet pianki poliuretanowej przeznaczonej dla alergików.

Oprócz podstawowych elementów wyposażenia wnętrza dla niemowlaka nie można zapomnieć o innych drobiazgach, bez których dziecko nie może się obejść. Projektanci wnętrz z Perfect Space gwarantują zastosowanie nowych rozwiązań, dzięki którym utrzymanie odpowiednich warunków azylu niemowlaka nie będzie stanowiło problemów dla rodziców. Mowa tu o nawilżaczu powietrza czy higrometrze, który często omijany jest szerokim łukiem. Wilgoć jednak stawia przed sobą wiele problemów trudnych do zwalczenia, dlatego warto od początku dbać o bezpieczeństwo i zdrowie niemowlaka. Nie należy zapominać o odtwarzaczu CD, który będzie pełnił funkcję „usypiacza” pod postacią nagranych na płytach bajek czy kołysanek. Rozważną opcją jest również zaopatrzenie się w elektroniczną nianię czy monitor oddechu. Zdarza się, iż te zaburzają rytm dziecka w czasie jego snu, jednak zapewniają czuwanie nad dzieckiem również wtedy, kiedy nie ma rodziców w pobliżu. Dobrym rozwiązaniem jest również miękka mata edukacyjna, która przyda się już od około 3 miesiąca życia dziecka. Wprowadzenie tych wszystkich elementów w życie nie jest zadaniem prostym do zrealizowania, dlatego w miarę możliwości warto posłużyć się fachowcami, którzy zapewnią Twojemu dziecku bezpieczny, przyjemny i wystarczający na długie lata pokój.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj