Jak uzyskać dodatkową przestrzeń w mieszkaniu? Wykorzystaj parawan!

parawan do pokoju

Zdjęcie: domtech24.com

Legenda głosi, że kiedy po raz pierwszy europejscy kupcy dotarli do krajów Dalekiego Wschodu, od razu zachwycili się chińskimi i japońskimi parawanami oraz zapragnęli mieć je w swoich posiadłościach. W Europie początkowo parawany pojawiały się głównie w szkołach prywatnych i mieszkaniach bogatych mieszczan, a z czasem stały się niezbędnym elementem wyposażenia niemal każdego domu. Współcześnie również cieszą się dużą popularnością i są wykorzystywane m.in do wydzielania dodatkowej przestrzeni we wnętrzach. W jakich pomieszczeniach parawany sprawdzają się najlepiej?

Strefa relaksu i odprężenia w salonie

Zaczynamy od salonu, czyli serca i wizytówki każdego domu. Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni dla siebie, ale wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz inwestować pieniędzy w nieruchomość na wynajem? A może masz własny dom, w którym brakuje miejsca na odprężenie po pracy, jednak nie masz czasu na remont oraz zakup niezbędnych materiałów? W tych wszystkich sytuacjach doskonale sprawdzi się parawan pokojowy. Pozwala on w łatwy sposób wydzielić dodatkową przestrzeń w salonie bez konieczności przeprowadzania wymagających, czasochłonnych i kosztownych prac remontowych.

Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć parawan, który będzie pasował do stylu, w jakim urządzony jest salon oraz wpisywał się w preferencje domowników lub współlokatorów. Bogaty wybór wysokiej jakości parawanów dekoracyjnych znajdziesz w sklepie DOMTECH Home Decor oferującym meble online. Proponowane parawany są wyposażone w metalowe zawiasy ułatwiające składanie i rozkładanie, solidną, drewnianą ramę, praktyczne nóżki chroniące przed uszkodzeniami oraz satynową wstążkę, która gwarantuje wzmocnienie boków i stanowi eleganckie wykończenie. Naniesione na wytrzymałe flizelinowe płótno nadruki wyróżniają się intensywnością kolorów i odpornością na promieniowanie UV.

Pokój dziecięcy

Parawan dekoracyjny to ciekawy i praktyczny pomysł, który znajdzie zastosowanie także w pokojach dziecięcych. Jeśli Twoje dzieci dzielą jeden pokój, to z pewnością mimo miłości, jaką się darzą, dochodzi czasem między nimi do kłótni lub sporów. Ozdobny parawan pomoże Ci podzielić wspólny pokój na części, dzięki czemu każde dziecko będzie miało prywatną przestrzeń do nauki, zabawy lub relaksu po zajęciach w szkole. Bogaty wybór parawanów dostępnych w sklepie internetowym domtech24.com sprawia, że z łatwością znajdziesz wśród nich propozycję, która oczaruje Twoje pociechy. W zależności od wielkości pomieszczenia możesz wybrać parawan 3- lub 5-częściowy.

Taką praktyczną dekorację możesz wykorzystać również do wyposażenia prywatnego pokoju nastolatka. Wówczas parawan będzie wyznaczać granice specjalnych stref przeznaczonych kolejno na naukę, sen, rozwijanie pasji i zainteresowań oraz prywatną mini garderobę. Szeroki wybór dostępnych wzorów, kolorów i motywów umożliwia łatwy i sprawny wybór projektu w pełni wpisującego się w potrzeby i upodobania nastoletniej osoby. Parawan może też spełniać rolę ciekawego elementu ozdobnego, który ożywi przestrzeń. Aby stworzyć atmosferę sprzyjająca relaksowi, wieczorami wystarczy powiesić na nim ozdobne lampki z wyłącznikiem czasowym lub świecącą girlandę.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj