Jak wybrać biuro nieruchomości na lokalnym rynku ?

domy na sprzedaż

© adobestock

Jak wskazują dane zebrane przez GUS, ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. W 2017 r. podpisano ponad 488 tys. aktów notarialnych dotyczących sprzedaży nieruchomości. Z roku na rok wzrasta również dostępność nowych lokali użytkowych. I choć duże inwestycje dotyczą głównie największych miast, ogólnopolskie trendy wpływają też na lokalny. Popyt na mieszkania rośnie, a wraz z nim, ceny windują w górę – tak na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Jeśli chcesz kupić lub sprzedać mieszkanie, być może zastanawiasz się nad wyborem pośrednika, który pomoże Ci przejść przez całą procedurę. Jak wybrać biuro nieruchomości na lokalnym rynku ?

Wybierz wypróbowanych partnerów

Jak dowodzą najróżniejsze badania socjologiczne czy psychologiczne, największe zaufanie mamy do opinii bliskich nam osób. Dlatego najczęściej to naszych krewnych i przyjaciół radzimy się w wielu kwestiach życia codziennego. Warto więc zapytać się w naszym otoczeniu, czy ktoś nawiązywał współpracę z biurem nieruchomości. Możemy wtedy dowiedzieć się, jakie były wady i zalety konkretnego przedsiębiorstwa i zdecydować, czy i my chcemy skorzystać z takich usług.

Zacznij od podstaw

Jeśli w Twoim otoczeniu nie ma takich osób, które korzystały z usług agencji nieruchomości, trzeba będzie poświęcić czas na rozpoznanie ofert lokalnych biur. Każdorazowo należy sprawdzić informację w KRS-ie, a także adres siedziby biura. Choć może się to wydawać daleko posuniętą ostrożnością, doświadczenie ostatnich lat uczy, że wciąż możemy natknąć się na oszustów, którzy tylko czekają na brak rozwagi.

Postaw na doświadczenie

Poszukując biura nieruchomości, warto wybrać to, które z powodzeniem działa na rynku od wielu lat. Staż dowodzi skuteczności działań i zaufania, jakim obdarzyli daną firmę poprzedni klienci. Zorientujmy się, czy zakres funkcjonowania danego biura koncentruje się na rynku lokalnym czy też na bardziej rozległym terenie. Da to pewną wskazówkę co do jakości otrzymywanych informacji – agencje działające lokalnie jak np. biuro nieruchomości Sverum z Częstochowy, znają rynek od podszewki, co pozwoli nam na uzyskanie fachowego doradztwa i ciekawszych ofert.

Sprawdź doświadczenie pracowników

Warto zajrzeć na stronę internetową danego biura nieruchomości i zapoznanie się z informacjami o pracownikach firmy. Wiele agencji umieszcza informacje o kompetencjach i doświadczeniu zatrudnianych specjalistów. Część z nich posiada również swoje konta na profilach społecznościowych zrzeszających pracowników różnych branż. Da nam to podstawę do oceny wiarygodności i kompetencji danego przedsiębiorstwa.

Wszystko na miejscu

Obecnie nowoczesne biura nieruchomości stawiają na kompleksową obsługę klientów. Zapytajmy o dodatkowe usługi, tj. pomoc przy uzyskaniu kredytu i wszystkich formalnościach prawnych związanych z zakupem lub sprzedażą nieruchomości. Możemy też uzyskać porady dotyczące wyceny naszego mieszkania albo poprosić o poradę profesjonalnego projektanta wnętrz. Wszystko to załatwimy w ramach usług jednej agencji.

Wybór odpowiedniego pośrednika przy sprzedaży lub zakupie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Poświęcony na to czas może jednak zaprocentować w postaci szybkiej i skutecznej transakcji, z której będziemy zadowoleni.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj