Jak zająć dziecko podczas podróży?

dziecko wakacje

Jak zająć dziecko podczas podróży?

Każda wyprawa jest dla dziecka przygodą, niezależnie czy jej celem jest najbliższy sklep spożywczy, dom babci w sąsiednim mieście czy też drugi koniec kraju. Niestety maluch szybko traci zainteresowanie tym, co dzieje się za oknem pociągu czy samochodu… Czym zająć dziecko?

Spokój i opanowanie ratują niejedne wakacje!

Dziecko zazwyczaj na początku bardzo się cieszy z podróży, jednak bardzo szybko ta radość może z niego ujść niczym z pękniętego balonika. Niestety – maluchy potrafią naprawdę szybko tracić zainteresowanie i rozpoczynać marudzenie.

W domu są zabawki, jest też opiekunka, która zna milion sposobów na zainteresowania malucha…Nie masz jeszcze niani? Wejdź na www.niania.pl i znajdź idealną kandydatkę! Poszukiwania nie muszą być trudne – opiekunka do dziecka w Bydgoszczy (jak i w każdym innym mieście) znajdzie się w ciągu kilku minut!

Wracając jednak do podróży – pamiętajcie, żeby nie tracić spokoju, kiedy dziecko zaczyna marudzić! Zamiast tego, drogi rodzicu, przygotuj się odpowiednio do całej wycieczki.

Popularne i lubiane sposoby na nudę w podróży

Liczenie samochodów, nazywanie przedmiotów lub skojarzenia? Nuda! Każde dziecko (mniejsze i większe) straci zainteresowanie takimi zabawami w ciągu kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu minut. Nie okłamujmy się – Wy też się szybko znudzicie! Musicie więc przygotować więcej rozrywek dla malucha.

Spokojnie, mamy kilka propozycji. Nasz numer jeden: „jaka to melodia?” – puszczamy ulubione piosenki dziecka i pozwalamy mu zgadywać. A potem razem śpiewamy!

Numer dwa: łamigłówki słowne. Wymieniamy naprzemiennie z dzieckiem wyrazy rozpoczynające się na konkretną literę lub opisujemy słowami jakąś rzecz. W ten sposób rozwijamy wyobraźnię malucha!

Numer trzy: nauka poprzez zabawę. Jeśli dziecko jest już nieco starsze, może literować w obcym języku rejestracje samochodów przed i za Wami. Możecie też podjąć gierki słowne – wymieniajcie nazwy zwierzątek aż Wam ich zabraknie!

Spytaj opiekunki, w co się bawi z dzieckiem

Nie bój się utraty autorytetu – to żaden wstyd zapytać! Jeżeli na co dzień pomaga Wam niania, warto poradzić się jej w kwestii sposobów na nudę malucha podczas długich spacerów czy zakupów – na pewno nie raz i nie dwa to przerabiała, a dla Was mogą to być nieznane metody, zupełnie inne od tych, które sami stosujecie. Ważne, żeby zapewnić dziecku podczas wycieczki urozmaicenie, a wtedy sztuczki niani mogą okazać się najlepszymi!

Zaloguj się Logowanie

Komentuj