Kiedy warto kupić mieszkanie w standardzie deweloperskim?

stan-deweloperski

Kiedy warto kupić mieszkanie w standardzie deweloperskim?

Zdecydowana większość nowych mieszkań w Polsce sprzedawana jest w tak zwanym standardzie deweloperskim. Kiedy warto zdecydować się na taką właśnie nieruchomość?

Gdy kupujemy nowe mieszkanie, deweloper, którego wybraliśmy, najczęściej oferuje nam dwie opcje wykończeniowe:

  • standard deweloperski
  • standard „pod klucz”

Oba standardy znajdziemy w ofercie https://ronson.pl/. Skupmy się dzisiaj na tym pierwszym wariancie, czyli na wykończeniu w standardzie deweloperskim. Co dokładnie kryje się pod tym terminem? Kiedy standard deweloperski będzie najlepszym wyborem dla kupującego?

Standard deweloperski – co to jest?

Pod pojęciem takim jak „standard deweloperski” znajduje się standard wykończenia nieruchomości, najczęściej nieruchomości mieszkalnej, na przykład mieszkania czy domu, który nie obejmuje jeszcze wszystkich prac wykończeniowych wymaganych przed przeprowadzką. Warto jednak wskazać, że w przepisach nie znajdziemy informacji o tym, czym dokładnie jest standard deweloperski, dlatego także każdy deweloper może mieć inną definicję tego rodzaju wykończenia nieruchomości. Standard deweloperski oznacza zatem, że klient przed planowaną przeprowadzką musi wykonać określone prace, aby nieruchomość nadawała się do zamieszkania.

Mieszkanie w standardzie deweloperskim najczęściej wymaga:

  • wykończenia ścian
  • kładzenia podłóg
  • wykonania łazienki – kafelki, armatura, ceramika
  • montażu drzwi wewnętrznych
  • montażu oświetlenia

Kiedy warto wybrać standard deweloperski?

Szacuje się, że około 85 proc. kupujących mieszkania decyduje się na standard deweloperski. Dlaczego? Przede wszystkim główną zaletą takiej oferty jest jej cena – nie płacimy wtedy deweloperowi za wykończenie, dlatego cena za metr kwadratowy jest niższa o kilkaset do nawet ponad tysiąca złotych. Stan deweloperski daje kupującemu szerokie możliwości w wykończeniu nieruchomości zgodnie z własnym pomysłem. Możemy zatem wybrać takie materiały, które idealnie odpowiadają naszym wymaganiom! Aby wykończyć mieszkanie, można skorzystać z usług zewnętrznych ekip wykończeniowych, ale część prac można wykonać też we własnym zakresie, dodatkowo oszczędzając pieniądze.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj