Kuchnia to ważny element każdego mieszkania – sprawdź, na co zwrócić uwagę

kuchnia-2

Kuchnia to ważny element każdego mieszkania – sprawdź, na co zwrócić uwagę

To w kuchni spędzamy najwięcej czasu, gotując, jedząc, pijąc kawę i rozmawiając z najbliższymi. Warto urządzić ją tak, by była przytulna i co najważniejsze – funkcjonalna.

Urządzanie kuchni to niełatwa sprawa – wszystko musi zgrać się ze sobą, blat roboczy, zlew, kuchenka, zmywarka i największy pośród kuchennych sprzętów, czyli lodówka. Możemy przebierać wśród modeli – poza tradycyjnymi lodówkami, na rynku znajdziemy lodówki do zabudowy, które możemy dopasować do reszty kuchennego wystroju, albo ergonomiczne chłodziarko-zamrażarki, dzięki którym możemy np. latem zamrozić większe partie świeżych warzyw i owoców.

Chłodziarka wolnostojąca czy lodówka do zabudowy?

Wbrew krążącym opiniom zwykła lodówka także może być ozdobą kuchni, szczególnie jeśli wybierzemy model o nowoczesnym lub też modnym obecnie retro designie.

Z kolei zaletą lodówki do zabudowy, zarówno jeśli chodzi o modele tradycyjne, jak i podblatowe jest to, że możemy idealnie wkomponować ją w kuchenną aranżację. Dzięki tak dyskretnej obecności lodówka nie będzie odbiegać stylem od naszego wymarzonego wystroju. Do tego, jeśli po kilku latach zdecydujemy się na inne meble albo kolor frontów, nie będziemy musieli do naszego nowego wnętrza kupować nowego modelu lodówki. Wystarczy, że odświeżymy ją tak samo, jak pozostałe meble.

Chłodziarka czy chłodziarko-zamrażarka?

Kolejna kwestia do rozstrzygnięcia to wybór między tradycyjnym modelem chłodziarki z zamrażalnikiem w środku albo chłodziarko-zamrażarką o dwóch odrębnych komorach. W wieloosobowych gospodarstwach domowych zdecydowanie bardziej sprawdzi się ta druga opcja, ponieważ pozwala ona na dłuższe przechowywanie żywności. Jeżeli dysponujesz większą przestrzenią, pomyśl o lodówce dwudrzwiowej typu Side-by-Side, podzielonej pionowo na dwie części: chłodzącą i mrożącą. Możesz też wybrać model z wbudowaną kostkarką do lodu, dzięki czemu oszczędzisz nieco miejsca w komorze mrożącej. Jeżeli Twoja kuchnia jest niewielka, lepszym rozwiązaniem od lodówki dwudrzwiowej będzie typowa chłodziarko-zamrażarka, w której obie komory, chłodząca i mrożąca, są ustawione jedna na drugiej.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj