Lego: więcej niż zwykłe klocki

© fotolia

Lego: więcej niż zwykłe klocki

Znamy je wszyscy: i dorośli, i dzieci. Są z nami od ponad ośmiu dekad, zapewniając długie godziny fantastycznej zabawy. Mowa oczywiście o duńskich klockach Lego. To niebywałe, ile niepowtarzalnych budowli można stworzyć za pomocą prostych i malutkich elementów z plastiku.

Jeśli chcesz poznać ciekawe serie klocków Lego – takie, które umożliwiają budowanie fantazyjnych konstrukcji, także wprost z filmowej czy bajkowej rzeczywistości  – wyrusz z nami w podróż po ich świecie! Daj się zaskoczyć mocą możliwości, jakie oferuje kultowy duński producent.

Minecraft i inne gry w „realu”

Ty lub Twoje dziecko spędzacie długie godziny, tworząc krok po kroku swój własny świat? Jeśli tak, dzięki Lego możesz przenieść wirtualne konstrukcje do „realu”. Zrobisz to ze specjalnymi zestawami klocków z serii Minecraft. Za pomocą własnych dłoni, a nie komputerowej myszki możesz zbudować choćby utrzymaną w minecraftowej estetyce jaskinię, Smoka Kresu czy dokładnie taką samą, jak na komputerowym ekranie farmę. Taki zestaw Lego to absolutny must-have dla prawdziwego fana wirtualnego świata. Ułożony, będzie rewelacyjnie prezentował się choćby na półce w pokoju gracza.

Filmowy świat Star Wars

Lego pamięta nie tylko o fanach wirtualnych gier. Na nie lada gratkę mogą liczyć także miłośnicy science-fiction na kinowym ekranie. Najlepszym przykładem jest fenomenalna seria Lego Star Wars, która daje szansę na zbudowanie własnego fragmentu świata Jedi i Sithów. Fantastycznie odwzorowane pojazdy bojowe – choćby pamiętny Myśliwiec Jedi Scout czy też niewielkie ścigacze szturmowców – są niemal lustrzanym odbiciem tych, które mogliśmy (i wciąż możemy!) podziwiać w kinach i nie tylko.

A co najważniejsze, zbudować je mogą bez problemów także młodsi fani świata Gwiezdnych Wojen – to bowiem kolekcja, w której znajdziemy elementy odpowiednie już dla 6-letnich dzieci. Nie czarujmy się jednak – wiele frajdy z ich układaniem czeka też tych, którzy w kieszeni dawno mają już dowód osobisty!

Lego Technic: dla wymagających

Seria Lego Technic przenosi nas o jeszcze jeden poziom wyżej, pozwalając na tworzenie realnie wyglądających, a co najważniejsze – działających pojazdów. Niektóre modele są nawet wyposażone w układy elektroniczne, które pozwalają nimi zdalnie sterować.

Ta kolekcja klocków jest popularna przede wszystkim wśród starszej młodzieży, ale też… studentów kierunków politechnicznych. To oni udoskonalają je, tworzą własne układy elektroniczne, które napędzają miniaturowe pojazdy. W świat Lego Technic możesz wejść jednak nawet, jeśli nie masz inżynierskiego zmysłu. Nawet starsze dziecko zbuduje motocykl, bolid wyścigowy czy ciężarówkę, korzystając z instrukcji, która czeka w każdym komplecie. Ale uwaga! Ta seria naprawdę uzależnia!

Te trzy serie klocków Lego to dopiero początek zabawy i kropla w morzu możliwości, które daje duński producent. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie jeszcze światy możesz z nich budować, przejrzyj ofertę internetowego sklepu z zabawkami PaTaToy, gdzie czeka na Ciebie cała moc inspiracji.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj