Magia światła w dziecięcym pokoju

Funkcjonalnie i fantazyjnie

Dziecięcy pokój jest nie tylko miejscem przeznaczonym do zabawy i relaksu, ale również do nauki, dlatego musi być w nim dostatecznie jasno. Aby jak najbardziej wykorzystać naturalne światło słoneczne w ciągu dnia, warto zrezygnować ze zbyt gęstych firan, zasłaniających okno, a biurko umieścić w jego pobliżu. Po zmroku, powierzchnię blatu należy doświetlić sztucznym oświetleniem, przy czym światło powinno padać z lewej strony dla dziecka praworęcznego, a z prawej dla leworęcznego.

Idealnym uzupełnieniem oświetlenia głównego i miejsca do nauki są produkty oparte na wspomnianej już technologii LED. – Ciepłe, dyskretne światło diodowej lampki, świecącej przez całą noc, pozwoli dzieciom spokojnie spać. Wymyślne kształty na ścianach i suficie, ułożone z kolorowych i elastycznych węży LED, ożywią wnętrze pokoju i wprowadzą do niego odrobinę fantazji. Krawędzie mebli oraz łóżka można dodatkowo okleić samoprzylepnymi, barwnymi taśmami LedFLEX – poleca Mariusz Gawroński. W ten sposób uzyskamy naprawdę wyjątkowy efekt, a nasze dziecko zachwyci się magicznym klimatem bajkowo oświetlonego pokoju.

Bezpieczne i oszczędne

Pokój dziecka spełnia jednocześnie wiele funkcji, dlatego podczas jego aranżacji musimy pamiętać przede wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Konieczne jest więc m.in. solidne zamocowanie mebli, ukrycie zbędnych kabli, kontaktów oraz zabezpieczenie przed upadkiem przedmiotów umieszczonych na górnych półkach. – Powinniśmy ponadto zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy wyborze wszelkich urządzeń elektrycznych niezbędnych w dziecięcym pomieszczeniu, w tym także oświetlenia. Obecnie najbezpieczniejsza dla dzieci jest technologia LED – przyznaje Mariusz Gawroński.

Produkty wykorzystujące diody LED są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie przegrzewają się, nie posiadają kruchych elementów szklanych i są zasilane prądem o niskim napięciu. Mogą się więc pojawić w otoczeniu nawet najmłodszych dzieci. – Warto dodać, że wykonując świetlną dekorację pokoju dziecka, nie trzeba obawiać się zbyt wysokich rachunków za prąd. Diody LED to najbardziej energooszczędne i wydajne źródła światła. Mogą świecić bez przerwy nawet przez 50 000 godzin, pobierając przy tym aż 80% mniej energii niż zwykłe żarówki – podsumowuje Mariusz Gawroński.

Strony: 1 2

Zaloguj się Logowanie

Komentuj