Mieszkania na sprzedaż Kraków. Gdzie ich szukać?

mieszkania-krakow

Mieszkania na sprzedaż Kraków. Gdzie ich szukać?

Gdzie szukać mieszkań na sprzedaż w Krakowie? Oczywiście w internecie! Nie chcemy sobie wyobrażać, jak wyglądało kupno mieszkania w czasach, kiedy nie było jeszcze komputera i internetu. W sieci znajdziemy wiele stron z ofertami, propozycji od deweloperów, a na Facebooku roi się od grup sprzedam dom/mieszkanie – przejrzenie tysiąca ofert to żmudne zadanie, nie mówiąc o tym, że stale dochodzą nowe oferty, część okazji zostaje sprzedanych, a mnóstwo ogłoszeń wymaga telefonicznego doprecyzowania. Poszukiwanie mieszkania na sprzedaż nie jest łatwe. Co robić?

Jakiego mieszkania szukasz?

Chodzi nam nie tylko o oczekiwany metraż, liczbę pokoi czy dzielnicę/rejon Krakowa. Myślisz o mieszkaniu z rynku pierwotnego czy wtórnego? W dobrym stanie czy do remontu? Im więcej parametrów określisz, tym łatwiej będzie Ci zawęzić pole poszukiwań i szybciej znaleźć mieszkanie, na jakim Ci zależy. Łatwiej też będzie Ci oszacować budżet, jaki potrzebujesz, aby nabyć mieszkanie marzeń.

Mieszkanie na sprzedaż Kraków – jakie portale?

Szukanie w internecie mieszkania na sprzedaż w Krakowie nie różni się znacząco od szukania w innych miastach Polski. Najpopularniejsze portale z ogłoszeniami to oczywiście otodom, olx czy gumtree. Jeśli szukamy ofert tylko z Krakowa, warto zajrzeć na strony deweloperów oraz pośredników nieruchomości i tam szukać lub pytać – często znają oni dobrze lokalny rynek i mają dostęp do większej liczby ofert w Krakowie, niż portale ogólne.

Interesujące oferty mieszkań znajdziesz np. na http://dom-bud.pl/mieszkanie/

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego?

Jakie mieszkanie wybrać – nowe, od dewelopera czy od kogoś? Wszystko zależy od wielu czynników. Niejednokrotnie mieszkanie od dewelopera jest tańsze niż z rynku wtórnego, a nie wymaga dużych inwestycji. Jeśli jednak chcemy bardzo zaoszczędzić i mamy wystarczające doświadczenie, czas i umiejętności, żeby samemu przeprowadzić remont, opłacalne może być kupno mieszkania w kiepskim stanie, do remontu. Wszystko więc, jak zawsze, zależy od naszych możliwości i oczekiwań.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – jakie są tańsze?

Nie tylko te położone dalej od centrum i do remontu. Tańsze mieszkania są zazwyczaj na niskim parterze lub od 2 piętra w górę, gdy na klatce nie ma windy. Jeśli nie jest to dla Ciebie żadna przeszkoda, możesz zaoszczędzić sporą sumę na zakupie takiej nieruchomości. Tańsze są  również mieszkania tzw. sutenery, czyli w wysokiej piwnicy oraz adaptowane strychy. Zdarzają się oczywiście mieszkania sprzedawane okazyjnie, kiedy właściciel nie ma czasu na długie poszukiwanie nabywcy – to również się zdarza.

2 Komentarzy

  1. PaulinaSpar

    26 października 2019 at 21:07

    Ja szukałam przez agencję nieruchomości abc dom. Bez nich nie znalazłabym tak dobrej oferty.

  2. Patinka

    1 grudnia 2019 at 20:13

    W Krakowie to też mogę polecić ABC DOM Nieruchomości. Bardzo rzetelne usługi.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj