Monitoring domu – jaki wybrać?

cctv

Monitoring domu – jaki wybrać?

IP to analogowa wersja monitoringu, która przesyła obraz z opóźnieniem, więc jest to sprzęt skierowany głównie do ogólnego nadzoru. Technologia AHD natomiast cechuje się wysoką jakością i nieprzerwanym strumieniem sygnału. Warto wybrać monitoring bezprzewodowy, który jest niewidoczny i mobilny. Decydując się na kamerę, należy uwzględnić takie opcje, jak wodoszczelność, regulowany obiektyw i wysoką jakość obrazu.

Domowy monitoring – IP czy AHD?

Technologia IP to pierwszy na rynku zestaw do monitoringu o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie jest wyposażone w moduły, które wysyłają sygnał cyfrowy za pomocą infrastruktury sieciowej. Jednak często można spotkać opóźnienia w odbiorze sygnału oraz niekiedy występują problemy z dogodną konfiguracją urządzenia. Monitoring AHD natomiast jest rozwinięciem tej technologii. W tym systemie przesyła się strumień danych w tej samej formie, dzięki temu sygnał jest ciągły i działa bez ograniczeń. Jeśli więc klientowi zależy na niezawodności, zdecydowanie powinien wybrać monitoring typu AHD. Gdy montuje się kamery w celu ogólnego nadzoru, to najlepszy będzie system IP.

Monitoring przewodowy czy bezprzewodowy?

Gdy nie chce się montować nadmiernego okablowania w mieszkaniu, świetnym wyborem są kamery bezprzewodowe. Sygnał jest przesyłany za pomocą Wi-Fi na smartfon lub tablet, dzięki czemu klient jest na bieżąco z wydarzeniami w domu. Za pośrednictwem komputera można również sterować kamerami, aby przyjrzeć się konkretnym elementom w czasie rzeczywistym. Podczas konfiguracji urządzenia tworzy się adres internetowy, dzięki któremu można sterować monitoringiem z każdego miejsca na świecie. Kamery przewodowe są niewątpliwie tańsze, jednak łatwiej jest je wykryć i ominąć. Co więcej, gdy intruz w domu zobaczy takie okablowanie może je przeciąć, a wtedy cały sygnał przepadnie.

Właściwości kamery – wodoszczelność, regulowany obiektyw, rozdzielczość

Im większa rozdzielczość, tym więcej szczegółów można dostrzec na monitoringu. Coraz więcej kamer kręci obraz w jakości Full HD, dzięki czemu z łatwością można rozpoznać intruza. Jednak wysoka rozdzielczość wiąże się z dużą ilością zajmowanego miejsca. Jeśli więc decydujemy się na najlepszą jakość, trzeba również zaopatrzyć się w dodatkowy dysk. Podczas montowania kamery na zewnątrz należy zadbać też o parametry, takie jak wodoszczelność lub pyłoszczelność. Warto też rozważyć opcję odporności na wandalizm. Wiele elementów może kryć się w oddali, więc bardzo przydatną funkcją jest też regulowany obiektyw.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj