Narzędzia ręczne, do malowania i elektronarzędzia – podstawowy sprzęt do remontu

narzedzia-do-remontu

Narzędzia ręczne, do malowania i elektronarzędzia – podstawowy sprzęt do remontu

Planując prace remontowe, które chcemy wykonać samodzielnie w naszym domu, mieszkaniu czy biurze, powinniśmy rozpocząć od zgromadzenia niezbędnych sprzętów – podręcznych, do malowania i elektronarzędzi. Usprawni nam to pracę i skróci czas remontu.

Kompletując narzędzia potrzebne nam do remontu, powinniśmy porównywać ceny sprzętów dostępnych w sklepach stacjonarnych i w internecie. Często różnica wynosi nawet kilkadziesiąt złotych, dzięki czemu może udać nam się zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć koszty.

Dobra organizacja i fachowi wykonawcy, czyli połowa remontowego sukcesu

Dla wielu z nas remont to tłumy kurzu, gruzu i prace trwające co najmniej o dwa miesiące dłużej niż planowaliśmy. Jednak taką czarną wizję w łatwy sposób możemy odwrócić. Wszystko za sprawą właściwej organizacji i przygotowania się do planowanych prac. Przede wszystkim powinniśmy dokładnie zaplanować zakres prac i określić, jakie czynności jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie (np. układanie paneli, malowanie ścian), a do czego będziemy potrzebować wykonawców z zewnątrz (instalacje wodno-elektryczne, układanie parkietu, murowanie). Kwestia zatrudnienia fachowców jest szczególnym priorytetem. Od ekipy remontowej zależy finalny wygląd naszego mieszkania, domu czy biura po zakończonych pracach. Poszukując specjalistów z branży budowlanej, najlepiej zdecydować się na takie firmy, które są sprawdzone i doświadczone przez innych inwestorów, ale nie jest to nikt z grona naszych znajomych czy rodziny. Taka relacja umożliwia nam utrzymanie profesjonalnego podejścia wykonawca-zleceniodawca i egzekwowanie zobowiązań. Bazą najlepszych fachowców z różnych branż jest fixly.pl, miejsce, w którym możemy porównać oferty różnych wykonawców i wybrać tych, którzy najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom. Remont jest kwestią zbyt kosztowną, abyśmy mogli zaryzykować i zatrudnić ekipę, która nie ma wiedzy i nie wzbudzi w nas zaufania.

Narzędzia przydatne w trakcie remontu i przy codziennych naprawach

Kolejnym krokiem jest zgromadzenie niezbędnych narzędzi. Jeżeli remont kompleksowo wykonuje zatrudniona ekipa, kwestia narzędzi nas nie dotyczy, ponieważ fachowcy zawsze mają wszelkie potrzebne sprzęty ze sobą. Jednak gdy część prac planujemy wykonać sami, warto potrzebne akcesoria zgromadzić wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Zmniejszymy w ten sposób ryzyko przedłużania się prac na rzecz jeżdżenia po sklepach i poszukiwania potrzebnego nam sprzętu. Narzędzia, które powinny znaleźć się w naszym warsztacie to:

  • Narzędzia ręczne, potrzebne do drobnych prac: młotek, ołówek stolarski, poziomica, kombinerki, miarka stalowa, wkrętaki w różnych rozmiarach, zwijany przedłużacz, ostre nożyki, pistolety do mas montażowych (np. silikonu), taśma izolacyjna, śruby, gwoździe i zestaw kluczy z grzechotkami.
  • Narzędzia do malowania: kuweta malarska do rozrabiania farby, pędzle o różnej szerokości, farby, grunty, wałki (im bardziej chropowata powierzchnia, tym dłuższe włosie wałka), folie ochronne, drabina, szpachelka oraz gotowa szpachla do uzupełnienia ubytków w ścianie.
  • Narzędzia elektroniczne: wkrętarka i zestaw wkrętów oraz wiertarka i wiertła o różnej grubości, mieszadło, szlifierka.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj