Naturalnie doświetlona kuchnia – okna CAPITAL


W większości domów kuchnia to ich centralna część, w której nie tylko przygotowujemy posiłki, ale i spędzamy czas z rodziną czy przyjaciółmi. Dobranie odpowiedniej stolarki okiennej, a co za tym idzie,  prawidłowe doświetlenie tego pomieszczenia  sprawi, że nabierze ono ciepłego i przyjemnego klimatu.

W nowoczesnych projektach domów i mieszkań kuchnia to już nie małe, ‘ślepe’ pomieszczenie. Coraz częściej łączona jest z jadalnią lub salonem i przeszklona tak, aby zapewnić jak największy dostęp światła dziennego. Dzięki stolarce okiennej firmy Stolbud Włoszczowa przestrzeń kuchenna stanie się jasnym i przytulnym pomieszczeniem.

Jasno, przestronnie i ciepło

Efekt przestronności w pomieszczeniach kuchennych i jadalniach osiągnąć możemy przede wszystkim poprzez zastosowanie odpowiednich przeszkleń okiennych. Zestawienie dużych okien z jasną kolorystyką ścian i frontów meblowych dodatkowo rozświetli wnętrze. Warto pamiętać o tym, że kuchnia, ze względu na panująca w niej zazwyczaj wyższą niż w reszcie domu temperaturę, zazwyczaj umiejscawiana jest po północnej stronie budynku. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się w niej stolarka z energooszczędnym zestawem szybowym.  Odznaczające się wysokimi parametrami izolacji termicznej  okno CAPITAL zapewni odpowiednią temperaturę w czasie lata, nie dopuszczając do przegrzania pomieszczenia, zapewniając równocześnie małe straty energetyczne podczas miesięcy jesiennych i zimowych.

CAPITALny zestaw

Szlachetne połączenie drewna i szkła w oknie CAPITAL firmy Stolbud Włoszczowa oraz duża ilość światła dziennego stworzą kapitalną atmosferę do wspólnego przygotowywania posiłków. CAPITAL wyróżnia się wysokimi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej, przez co chroni wnętrze przed hałasem i zapobiega utracie ciepła.  Drewno okien CAPITAL jest impregnowane w odrębnym procesie oraz trzykrotnie lakierowane farbami wodorozcieńczalnymi, do wyboru kryjącymi lub transparentnymi. Opcjonalnie model ten  może zostać wyposażony w rożne systemy otwierania: uchylny, rozwierany, uchylno-rowzwierany, uchylno-przesuwny oraz przykręcony na stałe. Dodatkowo okucia okienne posiadają funkcję mikrowentylacji i regulacji w trzech płaszczyznach. Okno zaopatrzone zostało w zabezpieczenie antywyważeniowe i blokadę obrotu klamki. Ponadto producent – firma Stolbud Włoszczowa zapewnia możliwość zastosowania: szkła bezpiecznego, antywłamaniowego, witrażowego lub ornamentowego.


1 Komentarz

  1. jack from warsaw

    15 października 2013 at 06:58

    jasna kuchnia to super sprawa

Zaloguj się Logowanie

Komentuj