Nieruchomości z górnej półki

Rynek nieruchomości mieszkaniowych wciąż się zmienia. Zwłaszcza analizując segment luksusowych rezydencji, willi czy też apartamentów, łatwo uzmysłowić sobie, jak wiele jeszcze ma przed sobą, aby upodobnić się do swoich dojrzałych odpowiedników w Europie Zachodniej.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w Polsce zdecydowanie wzrasta liczba coraz bardziej świadomych klientów, którzy obserwują trendy światowe i aspirują do tego, aby również mieszkać w wyjątkowym miejscu. To właśnie ich upodobania do siebie co w dużym stopniu wpływa na podaż w segmencie nieruchomości ekskluzywnych.

Jeśli spojrzeć na grupę najzamożniejszych klientów, to kryteria według których dokonują oni wyborów uległy znaczącym zmianom na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.  Dlatego też obecnie wprowadzamy na rynek nową markę Martinisation Design, by umożliwić urządzenie wnętrz apartamentów, odzwierciedlając ich bardzo indywidualne potrzeby. – komentuje Martin Gutaj, prezes zarządu Martinisation.

Zauważyliśmy pewną niszę na rynku polskim i postawiliśmy m.in. na domy jednorodzinne, będące luksusowymi apartamentami, zaprojektowanymi według najwyższych standardów. – mówi Aleksandra Włodarska, dyrektor marketingu i sprzedaży Magnolia Polska. To koncepcja nowego stylu życia – domów, które charakteryzuje nowatorski oraz funkcjonalny design, jak i wysokie przeszklenia, niespotykane dotąd w kraju. Należy dodać, że Polska ma duży potencjał w rozwoju nowoczesnych rozwiązań w architekturze.

Współczesne tendencje w kształtowaniu wnętrza domu czy mieszkania odzwierciedlają odważne przestrzenie, które wzajemnie się przenikają, dając swobodny przepływ światła. Warto zwrócić ponadto uwagę, iż obecne na rynku ekskluzywne posiadłości są usytuowane w zacisznych, pełnych zieleni miejscach, ale jednocześnie z dogodnym dojazdem do miast. A Magnolia w Lesznowoli to projekt domów o modernistycznej bryle i dynamicznej formie – i taką przestrzeń architektoniczną chcemy tworzyć w Polsce. – dodaje Włodarska.

Nabywcy nieruchomości „z górnej półki” decydują się na ich zakup z uwagi na względy inwestycyjne oraz prestiż.  Posiadanie nieruchomości luksusowej staje się coraz bardziej popularne wśród Polaków, gdyż to wciąż bardzo dobra lokata kapitału. Co więcej, popyt na tego typu projekty, wzorem krajów zachodnich, zdecydowanie powinien się w przyszłości umacniać, gdyż rośnie liczba dobrze sytuowanych menedżerów i przedstawicieli wolnych zawodów, chcących podkreślić swoją pozycję społeczną.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj