Nowoczesne rozwiązania dla domu – regulatory pokojowe firmy TECH Sterowniki

sterowniki pokojowe

© TECH Sterowniki

Wzrost zainteresowania urządzeniami służącymi do zarządzania temperaturą w pomieszczeniach spowodowany jest nie tylko modą czy wygodą, ale także oszczędnościami, które dzięki temu można uzyskać. O ile kilka lat wstecz regulatory pokojowe były prostymi urządzeniami, z pokrętłami i czarno-białym, niewielkim wyświetlaczem, o tyle dziś są to sterowniki w pełni funkcjonalne, wyposażone w liczne opcje i bardzo eleganckie. Jedną z firm, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych regulatorów pokojowych jest firma TECH Sterowniki z siedzibą główną w Wieprzu, koło Andrychowa. Jakie rozwiązania proponuje klientom? Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Czym są regulatory pokojowe?

To urządzenia, dzięki którym możemy z łatwością zarządzać urządzeniem grzewczym w miejscu, gdzie znajduje się regulator. Korzystając z możliwości sterownika, jesteśmy w stanie utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu i jednocześnie sporo zaoszczędzić minimalizując straty energii.

W ofercie firmy TECH Sterowniki znajdują się następujące rodzaje regulatorów pokojowych:

  • dwustanowe

  • internetowe regulatory pokojowe

  • z komunikacją RS

  • dedykowane do kotłów gazowych

Regulatory pokojowe dwustanowe

Urządzenia o nazwie ST-290 i ST-292 to sterowniki proste w obsłudze, umożliwiające ustawienie z poziomu menu takich parametrów jak dzień tygodnia, godzina czy temperatura. Regulatory te mogą pracować naprzemiennie na dwóch wartościach temperaturowych (wyższej i niższej), jak i w trybie tygodniowym, gdzie dla każdego dnia tygodnia można przygotować inne konfiguracje. Zarówno pierwszy, jak i drugi model sterownika występuje w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. W urządzeniach z komunikacją bezprzewodową istnieje możliwość podłączenia regulatora z zewnętrznym czujnikiem pogodowym.

Zarówno ST-290, jak i ST-292 zostały wzbogacone w tym roku o dodatkowe funkcje:

Optimum Start – umożliwia sterownikowi samodzielną naukę komfortu cieplnego użytkownika (regulator sam dobiera czas, kiedy należy załączyć kocioł, by pomieszczenie było dogrzane do określonej temperatury w wyznaczonym czasie).

Grzanie/chłodzenie – funkcja pozwala regulatorowi sterować zarówno urządzeniami służącymi do grzania, jak i do chłodzenia.

Regulator ST-292 dodatkowo produkowany jest z łączką do czujnika temperatury podłogowej. Aby urządzenie mogło sprawnie pracować, dla takiego czujnika należy ustalić jedynie minimum i maksimum temperatury pracy.

Regulator ST-292, w porównaniu do ST-290 to urządzenie jeszcze bardziej dopracowane pod względem designu, z dotykowymi przyciskami i przednim panelem wykonanym ze szkła. Porównanie funkcjonalności obydwu urządzeń przedstawia poniższa grafika.

© TECH Sterowniki

© TECH Sterowniki

Oprócz wspomnianych wyżej modeli, w ofercie firmy TECH znajdują się także inne regulatory dwustanowe, takie jak:

  • ST-294 – dostępny w przystępnej cenie, z ręczną regulacją temperatury przy pomocy przycisków „+” oraz „-”, w kolorze czarnym lub białym. Regulator występuje w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej z zasilaczem.

  • ST-282, ST-283, ST-283 C – regulatory o zaawansowanych możliwościach, posiadające kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Powyższe modele pracują na dwóch wartościach temperaturowych, ale z możliwością operowania większą ilością trybów. Od kwietnia tego roku dostępna jest bezprzewodowa wersja regulatora, a dokładnie model o nazwie ST-283 C. W przypadku tej grupy urządzeń istnieje możliwość zmiany klasycznego wyglądu wyświetlania na sterowniku poprzez ustawienie tzw. cyfrowej ramki. Na poziom regulatora można przenieść do 15 zdjęć z pendriva. W ten sposób zamiast tradycyjnego widoku, na wyświetlaczu możemy oglądać pokaz zdjęć.

© TECH Sterowniki

© TECH Sterowniki

Internetowe regulatory pokojowe

Moduł WiFi PK to nowoczesny regulator pokojowy pozwalający na zdalne sterowanie dowolnym urządzeniem grzewczym dzięki aplikacji www.emodul.eu. Urządzenie posiada wbudowany czujnik temperatury oraz przewodowy czujnik zewnętrzny C-7 p. Dla czujników można określić wartość temperatury, a także wyznaczyć czas, w którym będzie ona utrzymywana.

W przypadku każdego pomieszczenia administrator systemu może wybrać jedno z trzech ustawień, dających odmienne możliwości regulacji temperatury: stała temperatura, z ograniczeniem czasu oraz harmonogramy. W zależności od preferencji można ustawić temperaturę, jaka ma panować w pomieszczeniu w różnych przedziałach (od poniedziałku do piątku – sobota i niedziela osobno), w innym harmonogramie wyznaczyć temperaturę dla każdego dnia tygodnia, korzystając z przedziałów godzinowych.

Regulatory z komunikacją RS

To urządzenia przystosowane do współpracy z różnymi rodzajami sterowników głównych, wyposażonymi w komunikację RS: sterownikami do kotłów na paliwa stałe, jak i sterownikami instalacyjnymi.

Modele ST-280 i ST-281 posiadają duże, kolorowe wyświetlacze, wbudowany czujnik pokojowy oraz kabel komunikacyjny RS do sterownika kotła. Bezprzewodowym odpowiednikiem sterownika ST-281 jest ST-281 C. Regulator ten montowany jest podtynkowo do puszki elektrycznej, a zasilacz (moduł wykonawczy) przy urządzeniu grzewczym. W zależności od tego, do jakiego urządzenia głównego regulator jest podłączony, może obsługiwać wiele różnych funkcji. W przypadku sterownika na kotle są to m.in. sterowanie temperaturą pokojową, sterowanie temperaturą kotła CO, sterowanie temperaturą CWU czy temperaturą zaworów mieszających (rozwiązanie dostępne przy współpracy z modułem zaworu). W przypadku tych regulatorów istnieje również możliwości ustawienia pokazu zdjęć jako wygaszacza ekranu (po wgraniu zdjęć).

Nieco tańszą alternatywą wyżej przedstawionych modeli z komunikacją RS jest ST-296. Sterownik ten jest mniejszych wymiarów i dostępny tylko w wersji przewodowej. Regulator posiada duży biało-niebieski wyświetlacz LCD z podświetlanym ekranem, dotykowe przyciski oraz czujnik jasności, dzięki czemu urządzenie samodzielnie zmienia jasność ekranu. Jego atutami są cena, funkcjonalność i estetyka.

Regulatory dedykowane do kotłów gazowych

Regulator ST-2801 współpracuje z kotłami gazowymi, które mają otwarty protokół komunikacji OpenTherm (OpenTherm/plus (OT+) i OpenTherm/lite (OT-)). Urządzenie przechwytuje te parametry, które można ustawić na kotle i wyświetla je na regulatorze pokojowym. Dzięki temu parametry te można ustawić bez konieczności udawania się do kotłowni. Z poziomu pokoju można ustawić m.in. temperaturę kotła, CWU czy temperaturę pokoju.

Regulatory pokojowe firmy TECH – wygoda i duże oszczędności

Oferta firmy TECH Sterowniki jest bardzo szeroka i zawiera regulatory plastikowe i szklane, urządzenia bezprzewodowe jak przewodowe, z kolorowym lub czarno-białym wyświetlaczem. Wszystkie te urządzenia są funkcjonalne, a przy tym bardzo dobrze się prezentują, idealnie wpisując się w wystrój nowoczesnych wnętrz. Dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości jakie oferują, każdy może wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie, podnieść komfort cieplny w pomieszczeniach, jak również sporo zaoszczędzić. Patrząc na zalety montażu regulatorów pokojowych można więc powiedzieć z pełnym przekonaniem, że współczesne rozwiązania pozwalają nie tylko sprostać, ale przewyższyć oczekiwania użytkowników.

Więcej na temat regulatorów pokojowych firmy TECH Sterowniki można się dowiedzieć na stronie: http://www.techsterowniki.pl/pl/kategorie/regulatory-pokojowe/.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj