Nowoczesny pokój dla nastolatków

Nastolatki, kończąc okres dziecięcy, stają się wymagającymi mieszkańcami naszego domu. Zaczynają kształtować się w nich gusty i indywidualne preferencje. Niewiadomo kiedy era statków pirackich i księżniczek zmienia się w fascynację idolami, filmami, muzyką i sportem. Podpatrywanie gwiazd, przebieranki, gra na gitarze i perkusji, rap, kitesurfing, deskorolka- nastolatek uwielbia manifestować swój styl!

Pokój młodzieżowy powinien być praktyczny i wielofunkcyjny. Ma służyć zarówno do nauki, odpoczynku i rozwijania zainteresowań. Po odrobieniu lekcji wpadają przyjaciele, pojawiają się pierwsze miłości, pasje i poszukiwanie własnej ścieżki w życiu. Pozwólmy dzieciom decydować jak będzie wyglądać ich najbliższe otoczenie i nie ingerujmy na siłę w te wybory. To już prawie dorośli ludzie i zasługują, żeby w tej materii pozostawić im trochę luzu i okazji do zamanifestowania swojego prawdziwego „ja”.

Designerzy zgodnie twierdzą, że meble dla nastolatków mają być tłem, bo w tym wieku zaczynają rządzić nadające pokojowi indywidualnego stylu dodatki. Kolory dominujące we wnętrzu, plakaty, naklejki, zdjęcia, instrumenty, sprzęt sportowy- to wszystko ma pokazać charakter i osobowość młodego właściciela pokoju.

Meble powinny być jak para młodzieżowych jeansów: wygodne, funkcjonalne i proste. Polska marka Pinio proponuje nastolatkom stonowane kolory i przyjazne faktury. Sosnowe łóżko Royal o wymiarach 200×90 cm zabudowano z trzech stron. Kiedy wpadają przyjaciele, zamienia się w twierdzę, w której można pogadać o wszystkich radościach i utrapieniach. Wersja biała, waniliowa i nostalgia (przecierane drewno) to baza wyjściowa. Do łóżka można dokupić szufladę, która może pełnić funkcję drugiego spania. Przyda się młodym gościom, kiedy przedłuży się nauka albo wieczorna impreza.

Twoje dziecko kocha kolory? Dlaczego nie zafundować mu łóżka albo komody z dołączonymi filcowymi nakładkami w różnych kolorach? Może kolekcja Filo posłuży za inspiracje wrażliwej artystycznie młodej damie?

Teraz czas na naukę. Dystyngowany gentelmen do biurka z kolekcji Lara może dołączyć pojemny kontener na przybory szkolne i książki. Lara występuje w tonacji białej lub częściowo przełamanej wenge- jeśli Twoje dziecko kocha klasykę, spokój i elegancję, z radością zaakceptuje ten wybór.

Całości dopełni skrzynia z napisem „fragile” . Znając młodzieżowe upodobania, w pięć sekund znajdą tam się wszystkie przedmoty, które trzeba szybko schować, kiedy pojawią się niezapowiedziani goście. To propozycja nie tylko dla tych, którzy cenią twórczy chaos, skrzynia przyda się także w pokoju młodej damy, ceniącej sobie porządek.

Teraz, kiedy meble są już wybrane, liczy się pomysł na zagospodarowanie wnętrza. Zamiana zwykłego pokoju w tętniące energią miejsce – z pewnością będzie wymagała dużej dawki pomysłowości. Nasze dzieci z łatowością sobie z tym poradzą. Młodość ma swoje prawa i tym samym prawem rządzi się pokój młodzieżowy. Urządźcie go więc tak, jak wymarzyło sobie Wasze dziecko. Niech w koło fruwa pozytywna energia i młodzieńczy entuzjazm!

1 Komentarz

  1. mk121

    13 lutego 2013 at 10:55

    ;)

Zaloguj się Logowanie

Komentuj