Nowy wymiar inteligentnego domu: czujka ruchu Fibaro, która potrafi naprawdę wiele

Fibaro

Fibaro

Z każdym rokiem rosną możliwości urządzeń dedykowanych inteligentnemu domowi. Oszczędność czasu, wygoda, komfortowe zarządzanie przestrzenią, a wreszcie ochrona na najwyższym poziomie – to tylko niektóre z powodów, dla których coraz więcej z nas decyduje się na wykorzystanie w swojej domowej przestrzeni smart sensorów. Sensory, czyli inteligentne czujniki, pozwalają nam korzystać z rozwiązań, o jakich jeszcze nie tak dawno nam się nie śniło, a dziś są na wyciągnięcie naszej ręki. Szczególnie duże możliwości oferuje nam czujka ruchu od Fibaro, której wielofunkcyjność zaskoczy każdego.

 

Inteligentna czujka ruchu: na czym polega jej działanie?

Standardowe czujki ruchu dostępne na rynku oferują nam przede wszystkim skuteczną detekcję ruchu i zdalne uruchamianie światła w wybranej części domu lub jego otoczenia. Smart sensory idą już jednak o krok dalej – oferują szereg praktycznych rozwiązań, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie w domu i wykonywanie rutynowych obowiązków. Mierzenie natężenia światła oraz wysokości temperatury w pomieszczeniu, możliwość tworzenia złożonych scen, a wreszcie realny wpływ na wzrost bezpieczeństwa w naszym domu to tylko niektóre z udogodnień, jakie oferuje inteligentna czujka ruchu.

Zainteresowani wszechstronnymi możliwościami tej inteligentnej czujki ruchu, postanowiliśmy zapytać twórców Fibaro o to, czym wyróżnia się oferowany przez nich Motion Sensor i w jaki sposób może zrewolucjonizować naszą domową przestrzeń.

Motion Sensor: czujka ruchu o wszechstronnych możliwościach

Czujka ruchu od Fibaro to urządzenie wykrywające ruch, światło oraz temperaturę. Inżynierowie Fibaro stworzyli jedną z najbardziej zaawansowanych technologii na świecie i wykorzystali ją do stworzenia czujnika o miniaturowych rozmiarach, który potrafi naprawdę wiele. Motion Sensor to w rzeczywistości multisensor, pozwalający mierzyć ruch i natężenie światła w wybranym pomieszczeniu naszego domu. Po wykryciu ruchu poinformuje nas o wysokości aktualnej temperatury w pomieszczeniu za pomocą koloru – to praktyczne rozwiązanie umożliwi szybkie zweryfikowanie warunków panujących w salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym. To jednak nie koniec – regulowana czułość pracy pozwoli ustawić czujkę ruchu w taki sposób, aby pracowała w odpowiadający nam sposób. Jeśli posiadamy więc w domu małe zwierzęta, wystarczy zmienić ustawienia Motion Sensora w taki sposób, aby ignorowało ich poruszanie się.

Bezpieczeństwo i ochrona o każdej porze

Fibaro Motion Sensor to niezawodny strażnik domu, który będzie czuwał nad naszym dobytkiem i bezpieczeństwem bliskich przez całą dobę. O każdym wykrytym ruchu poinformuje nas za pomocą wiadomości wysłanej na naszego smartfona, dzięki czemu będziemy mogli błyskawicznie zareagować i upewnić się, czy nasz dobytek nie jest narażony na niebezpieczeństwo. Chcemy sprawdzić, co dzieje się w naszym domu? Aplikacja mobilna pozwala na kontrolowanie i sprawdzanie pomiarów z czujki ruchu, gdziekolwiek będziemy. To wygodny i prosty sposób na to, aby zapewnić sobie wgląd i kontrolę nad domową przestrzenią o każdej porze dnia i nocy.

Pełna mobilność i zachwycający design

Czujka ruchu Fibaro zachwyca nie tylko szerokimi możliwościami, lecz także przemyślanym wykonaniem. Nowoczesna forma odlana w nieskazitelnej bieli i niewielkiej średnicy sprawi, że Motion Sensor będzie doskonałym i dyskretnym uzupełnieniem nawet najbardziej dopracowanego wnętrza.  To jednak nie koniec jego zalet. Czujka ruchu od Fibaro to w pełni mobilne urządzenie, które działa na baterię i nie wymaga kabli. Dzięki uniwersalnemu uchwytowi z łatwością zamontujemy go w dowolnym miejscu – nawet na ścianie czy suficie. Co jednak w chwili, gdy zmienimy zdanie i będziemy chcieli przenieść go do innego pomieszczenia? Nic prostszego – położenie Motion Sensora możemy zmienić w każdej chwili.

Poznaj pełnię możliwości innowacyjnej czujki ruchu

Producenci Fibaro zadbali o to, aby inteligentna czujka ruchu była kompatybilna z innymi urządzeniami i współpracowała ze smart siecią oplatającą nasz dom. Co więcej – potencjał Motion Sensora ujawni się w połączeniu z innymi elementami inteligentnej przestrzeni, które wspólnie umożliwią nam korzystanie z setek praktycznych rozwiązań. Czujnik ruchu nie tylko poradzi sobie z wykryciem ruchu, temperatury i światła, lecz także uruchomi najbardziej złożone sekwencje – granicę jego zastosowań wyznacza nasza wyobraźnia.

Chcesz poznać więcej zalet inteligentnej czujki ruchu? Odwiedź stronę Fibaro i dowiedz się więcej o możliwościach, jakie oferuje to unikalne urządzenie!

Zaloguj się Logowanie

Komentuj