Okna do płaskiego dachu nie muszą być problemem

© Velux

© Velux

Płaski dach wydaje się kłopotliwy w przypadku chęci zamontowania w nim okien doświetlających pomieszczenia, znajdujące się na ostatniej kondygnacji budynku. Problem ten rozwiązują nowoczesne okna dachowe, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o płaskich dachach. Jaka jest ich charakterystyka?

Doświetlenie pomieszczeń pod dachem płaskim

W dachu o niewielkim nachyleniu lub całkowicie płaskim trudno jest zastosować standardowe okna dachowe, dlatego też należy szukać innych rozwiązań dla doświetlenia pomieszczeń pod płaskim dachem. Zapewnia je m.in. firma Velux, oferująca okna do płaskich dachów, pasujące do wszelkiego typu wnętrz użytkowych. Stolarka okienna tej marki spełnia oczekiwania użytkowników zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i atrakcyjnego wzornictwa.

Okna do dachów płaskich mają za zadanie dostarczyć do wnętrza pomieszczeń odpowiednią ilość naturalnego światła słonecznego, dzięki czemu można oszczędzić na rachunkach za prąd. W dzień na poddaszu pod płaskim dachem, w którym wykorzystano odpowiednie produkty stolarki okiennej, jest jasno, a domownicy nie muszą korzystać ze sztucznego oświetlenia.

Dodatkowo, okna tego rodzaju mogą zapewniać też wentylację pomieszczeń na poddaszach użytkowych. Nie trzeba ich otwierać ręcznie, wchodząc na drabinę, bowiem nowoczesne okna dachowe zaopatrzone mogą być w elektryczne systemy zdalnego otwierania i zamykania, a ponadto są wyposażone w czujniki deszczu, zapobiegające zalaniu pomieszczeń domowych, jeśli domownicy zapomną o zamknięciu okien dachowych.

Poprawa komfortu życia

Dzięki wysokim parametrom izolacyjnym okna do płaskich dachów mogą być energooszczędnym rozwiązaniem, pozwalającym na zapewnienie komfortu cieplnego we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych na ostatniej kondygnacji budynku. Nowoczesne okna przeznaczone do płaskich dachów zapewniają doskonałe parametry akustyczne, dlatego też na poddaszu może panować przyjemna cisza, nawet przy ulewnym deszczu czy gradzie. Eleganckie wykończenie takich okien pozwala na ich dopasowanie do nowocześnie urządzonego wnętrza. Najczęściej okna do dachów płaskich pozwalają na zainstalowanie akcesoriów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych.

Bardzo ważne jest, aby wybierać do dachów płaskich okna o unikalnej jakości i trwałości, bowiem będą one narażone na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Okna dachowe przy dachu płaskim umożliwiają właściwe doświetlenie pomieszczeń na poddaszu i zapewniają darmową energię cieplną ze słońca.

© Velux

Zaloguj się Logowanie

Komentuj