Okna na fali (radiowej)

Czujniki zamknięcia, zwane potocznie kontaktronami, to nowoczesny mechanizm ostrzegania przed próbą włamania. W oparciu o to rozwiązanie opracowano rewolucyjny system monitoringu okien.

Kontaktrony to niewielkie czujniki zamknięcia, umieszczone na ramie okien lub drzwi balkonowych. Ich największą zaletą jest ostrzeganie przed próbą włamania, zanim niepożądana osoba zdoła wtargnąć do środka.

Wielka technologia w miniaturowym wydaniu

Maksymalny poziom bezpieczeństwa, który zapewnia nam activPilot Control RFID, wynika z bezstykowej transmisji danych między skrzydłem a ramą. Montowany na skrzydle nadajnik (transponder) współpracuje bezdotykowo z czujnikiem (odbiornikiem) znajdującym się na ramie okna. Transmisja danych między nimi odbywa się za pomocą indywidualnego kodu. Podczas zamykania oraz ryglowania skrzydła okiennego czujnik rozpoznaje transponder, po czym przekazuje sygnał identyfikacji do centrali alarmowej. Podczas próby otwarcia okna za pomocą innego nadajnika, odbiornik natychmiast rozpoznaje „obcy” kod i uruchamia alarm. Podobna sytuacja – i włączenie alarmu – będzie miała miejsce w przypadku próby siłowego wyważenia skrzydła z ramy.

Czujniki RFID stanowią doskonały mariaż z systemem okuć okiennych activPilot firmy Winkhaus. System ten, za sprawą trzpieni ryglujących w postaci 8-kątnego grzybka, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a także znakomitą szczelność. Kontaktrony stanowią uzupełnienie mechanicznych zabezpieczeń i umożliwiają przyłączenie zarówno okien, jak i drzwi balkonowych do systemu alarmowego, chroniącego nasz dom. Dowodem niezawodności w kwestii bezpieczeństwa jest przyznany systemowi certyfikat VdS (Vertrauen durch Sicherheit – niemieckiej organizacji firm ubezpieczeniowych posiadającej własne laboratorium badawcze) w najwyższej klasie C.

Mały znaczy lepszy

Czujniki systemu activPilot Control RFID pozwalają objąć ochroną wszystkie pomieszczenia bez obawy, że alarm zostanie uruchomiony przez przemieszczające się pod nieobecność właścicieli zwierzęta domowe. Co więcej, kontaktrony na fale radiowe idealnie spisują się jako ochrona budynku będącego jeszcze w budowie, gdzie klasyczne czujniki ruchu często zawodzą z powodu zapylenia. Ponadto kontaktrony sterowane falami radiowymi posiadają tzw. ochronę przeciwsabotażową, co oznacza, iż w przeciwieństwie do magnetycznych receptorów zamknięcia nie dadzą się „oszukać” za pomocą silnego magnesu.

W przeciwieństwie do zabezpieczeń takich jak np. rolety antywłamaniowe, kontaktrony nie ograniczają dopływu światła ani nie zdradzają dłuższej nieobecności właściciela. Ważne jest także to, iż zaczepy kontaktowe activPilot Control RFID zaprojektowane są w taki sposób, by nie różniły się od zaczepów standardowych, natomiast rolki magnetyczne zostały zintegrowane z okuciem. Całość montowana jest we wrębie skrzydła, przez co jest niewidoczna i nie zaburza estetyki okien.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj