Okna w nietypowych kształtach

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że okna są dostępne nie tylko w najbardziej popularnych kształtach prostokąta i kwadratu. Współczesna technologia pozwala osiągnąć niemal każdą formę i wymiar tych produktów. Wstawienie tak oryginalnego okna, z pewnością nada budynkowi unikalnego charakteru, a w jego wnętrzu spełni dodatkową funkcję dekoracyjną.

Z okien o nietradycyjnych kształtach korzystają zazwyczaj właściciele nowych budynków. Warto jednak wiedzieć, że nie ma żadnych przeszkód, by zastosować je również w starych budowlach. Przed podjęciem takiej decyzji trzeba się jednak dobrze zastanowić. Często okna o kształtach nietypowych mają pewne ograniczenia konstrukcyjne. Nie wszystkie mogą być całkowicie otwierane lub uchylane, dlatego też powinniśmy odpowiednio wcześniej zorientować się u producenta, jakie możliwości ma wybrane przez nas okno. W ten sposób unikniemy późniejszych problemów z ich użytkowaniem.

Okrągłe, trójkątne i trapezowe – to najczęściej wybierane kształty okien. Posiada je w swojej ofercie m.in. firma Stolmar Sp. z o.o. – producent stolarki z PVC i aluminium z kujawsko-pomorskiego. Popularność tych okien rośnie z każdym rokiem. I nic w tym dziwnego, można je bowiem zamontować w każdym pomieszczeniu w domu. Szczególnie zaś sprawdzają się w miejscach, gdzie brakuje miejsca na okna standardowe i musimy pomieszczenie w jakiś sposób doświetlić. Takie nietypowe kształty z powodzeniem ozdobią zarówno pokój, jak i kuchnię czy łazienkę. Poza pełnieniem funkcji użytkowej niewątpliwie będą stanowić oryginalny element wystroju każdego wnętrza. Takie niebanalne okno, będące często dekoracją samą w sobie może stać się punktem odniesienia do całkowicie nowej aranżacji pomieszczenia.

Niewątpliwe zalety niestandardowych okien sprawiają, że naprawdę warto zastanowić się nad ich zakupem. Jednakże produkowane są one zawsze na specjalne zamówienie klienta. Bardziej skomplikowane, nietypowe kształty wymagają dodatkowych czynności technologicznych. Stąd zarówno ich cena, jak i czas realizacji, w porównaniu do okien standardowych będzie dłuższy.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj