Oszczędzanie w Twoim M

Niskie temperatury jakie mamy podczas tegorocznej zimy oznaczają dwu, a nawet trzykrotny wzrost kosztu ogrzewania względem średniej dla całego okresu grzewczego. Czy kupując nowe mieszkanie mamy szanse na niższe rachunki?

Na pewno tak. Przykładem tego jest fakt, że jeszcze kilka lat temu średnia grubość warstwy izolacyjnej na ścianach nowobudowanych i termo modernizowanych domów wynosiła ok. 5 cm. W 2011 r. Polacy decydowali się na docieplanie o grubości 10 cm. Również sama technologia znacząco się poprawiła. W rezultacie mieszkania w nowym budownictwie z reguły po prostu lepiej utrzymują ciepło.

Jak oszczędzać?

Niezależnie czy jest to nowe czy używane mieszkanie, warto pamiętać o podstawowych zasadach oszczędności energii podczas zimy. Jedną z nich jest niezasłanianie grzejnika gazowego ani kaloryfera meblami, firanami czy zasłonami. Dzięki temu po prostu nie blokujemy ciepła i zyskujemy wyższą temperaturę w danych pomieszczeniu. Po drugie, warto wietrzyć pomieszczenia częściej, ale krócej, np. przez 10-15 minut. Powinno się również pamiętać o utrzymaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Jest to od 20 do 22 stopni podczas dnia i 17 – 19 stopni w nocy. Aby zadbać nie tylko o skuteczność, ale także o nasze bezpieczeństwo, trzeba również pamiętać o regularnym przeglądzie i czyszczeniu urządzeń grzewczych.

Wysoki standard oszczędności

Coraz częściej deweloperzy pomagają nam w utrzymaniu niskich rachunków przez wprowadzanie różnych rozwiązań energooszczędnych. Przykładem firmy dbającej o portfel swoich mieszkańców jest deweloper Twoje M realizujący Osiedle Wiśniowe I. Wszystkie mieszkania w tej inwestycji posiadają duże okna z pakietem termoizolacyjnym potrójnych szyb. Wypełnione są one argonem o bezkonkurencyjnym współczynniku przenikania cieplnego wartości 0,6 W/(m2k). Gwarantuje to brak wychładzania zimą, nieprzegrzewanie latem oraz komfort ciszy i spokoju. Wykonanie ścian technologią niemieckiej, markowej ceramiki szlifowanej Poroterm, murowanej na klej, podwyższa parametry termiczne budynku. Gruby na 25 cm system ścian wraz z dodatkowym ociepleniem (12 cm styropianu) oraz podwójny mur z dylatacją (52 cm) od sąsiada są gwarancją komfortu akustycznego i cieplnego. Górny strop jest dodatkowo ocieplony wełną mineralną firmy Rockwool (20 cm), a posadzka wykonana z dwuwarstwowej izolacji i warstwy akustyczno-termicznej. Wszystko razem tworzy sześcienny, dobrze izolowany lokal.

Mieszkania na Osiedlu Wiśniowym zostały również wyposażone w system grzejników Diamond oraz piece Junkersa typu Turbo z elektronicznym sterownikiem o podwójnej mocy i wydajność grzewczej do 140 mkw. Jest to gwarancją wysokiej sprawności systemu grzewczego i ekonomii portfela przyszłego nabywcy. – Stawiamy na jakość i oferujemy naszym klientom wyjątkowy standard. Wysokiej klasy dostawcy materiałów oraz certyfikaty energetyczne naszych mieszkań są gwarancją ciepłego Twojego M. A niskie rachunki za ogrzewanie potwierdzone są przez mieszkańców osiedla. Ich kwota jest średnio niższa o 20 do 30 proc. w zależności od użytkowania w podobnych inwestycjach – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Twoje M.

Obecnie deweloperzy wykorzystują nowe technologie, dzięki którym nie musimy się bać wysokich rachunków za ogrzewanie. Jednak my sami powinnyśmy też pamiętać, żeby rozważnie korzystać z energii tak, aby pod koniec zimy kwota opłat za energie mogła nas pozytywnie zaskoczyć.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj