Pasy bezpieczeństwa dla elewacji

Krzyżowy Węzeł Mocujący BOLIX (KWM) wyznacza nowy standard bezpieczeństwa w mocowaniu ocieplenia. BOLIX KWM to nowatorskie rozwiązanie, zwiększające nawet kilkakrotnie w stosunku do mocowania standardowego (przy tej samej liczbie łączników) odporność ocieplenia na odrywanie przez wiatr (badanie wg ETAG 004, schemat 2b).

W rozwiązaniu odpowiedni łącznik mechaniczny przechodzi przez dwa skrzyżowane paski siatki z włókna szklanego (stosowanej w systemie) o szerokości nie mniejszej niż średnica talerzyka łącznika mechanicznego i długości nie mniejszej niż 400 mm każdy. Po zakotwieniu łącznika pasy siatki powinny być przyklejone do styropianu zaprawą klejącą stosowaną do wykonywania warstwy zbrojącej, wchodzącej w skład systemu BOLIX. Rozwiązanie jest objęte Aprobatą Techniczną ITB AT-15-2693/2011, a skuteczność mocowania potwierdzają badanie ITB.

Krzyżowy Węzeł Mocujący BOLIX (KWM) występuje w różnych odmianach, w tym podstawowe to:

BOLIX KWM CD – talerzyk łącznika okrągły z możliwością docisku termoizolacji,

BOLIX KWM RD – talerzyk łącznika z kwadratową podkładką lub kwadratowy z możliwością docisku termoizolacji.

BOLIX KWM przeznaczony jest do mocowania termoizolacji (wełna lub styropian) w rozwiązaniach wymagających podwyższonej wytrzymałości i całkowitej pewności mocowania mechanicznego, stanowią dla elewacji swoiste PASY BEZPIECZEŃSTWA. KWM jest polecany do mocowania termoizolacji:

- o dużej grubości

- na ścianach szczytowych lub innych nie posiadających otworów okiennych

- na ścianach budynków wysokich

- w strefach silnie obciążonych ssaniem wiatru

- na słabszych podłożach

- w przypadku instalowania na ociepleniu ciężkich okładzin (np. kamień itp.)

- w przypadku wykonywania ocieplenia na ociepleniu istniejącym (technika DOUBLE TERM)

Zaloguj się Logowanie

Komentuj