Pierwszy krok do oszczędzania? Filtr do wody!

filtr wody

© adobestock

Temat świadomego oszczędzania w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Mimo, że poglądy blogerów finansowych oraz ekspertów mogą się od siebie różnić, zgadzają się oni co do jednego – gromadzenie oszczędności warto zacząć od małych kroków i stopniowych zmian nawyków. Gdzie zatem postawić ten pierwszy krok?

Metoda małych kroków

Nie każdy z nas zarabia na tyle dużo, aby móc pozwolić sobie na regularne odkładanie określonej kwoty albo przelewanie jej na konto oszczędnościowe. Dlatego też osoby zajmujące się zawodowo finansami i zarządzaniem budżetem domowym proponują, by zacząć gromadzenie oszczędności od małych kroków oraz wypracowania dobrych nawyków. Dlaczego metoda małych kroków jest tak chętnie polecana? Jej największą zaletą jest to, że może zostać wykorzystana zarówno przez studenta, który dopiero poznaje rynek pracy, jak i specjalistę z długim stażem oraz imponującym CV. Ta strategia pozwala także nauczyć się cierpliwości i szacunku oraz dobrze przygotować się na nadchodzące zmiany o wielkim znaczeniu.

Filtr do wody

Gdzie postawić pierwszy krok na drodze prowadzącej ku oszczędnościom i realizacji wyznaczonych celów? Możesz zacząć od nawyków żywieniowych i dokładnej analizy prowadzonego trybu życia. Każdego dnia pijesz dużo wody i dbasz o dobre nawodnienie organizmu? Nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez wrzucenia do torebki plastikowej butelki z wodą? Zamiast kupować wodę butelkowaną, zainwestuj w filtr do wody. Dzięki tej prostej decyzji co miesiąc możesz zaoszczędzić kwotę, która w przedziale rocznym zamieni się w atrakcyjną sumę do wykorzystania na profesjonalny kurs językowy czy wyjazd z ukochaną osobą. Zastanawiasz się, gdzie kupić filtr pozwalający na uzyskanie wysokiej jakości wody? Sprawdź ofertę polskiej firmy Aquamelior.pl specjalizującej się w dostarczaniu klientom nowoczesnych filtrów do wody.

Działanie filtra i korzyści dla portfela

Filtr do wody oczyszcza wodę z kranu z niepożądanych składników, takich jak rdza, metale ciężkie oraz chlor. Jest bezlitosny dla wysokiej twardości oraz mechanicznych drobinek, które mogą przedostawać się z rur wodociągowych. Filtry w pozytywny sposób wpływają także na smak, zapach i wygląd wody, sprawiając, że zwykła kranówka zyskuje nową, świeżą jakość. Do przefiltrowanej wody możesz dodać plasterki cytryny lub limonki albo pić ją bez żadnych dodatków. Jeśli wybierasz się w podróż, wystarczy, że przelejesz oczyszczoną przez filtr wodę do bidonu lub butelki termicznej. Ten prosty trik pozwoli Ci zaoszczędzić kolejne złotówki, które musiałbyś wydać na zakup małej plastikowej butelki z wodą źródlaną w sklepie.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj