Powrót do miast: nowy trend na rynku mieszkaniowym

wiadomosci-nieruchomosci

Powrót do miast: nowy trend na rynku mieszkaniowym

Boom na nieruchomości położone  z dala od centrów miast, które zdominowały rynek w poprzednich latach, wyraźnie zelżał. Wielogodzinne dojazdy czy brak podstawowej infrastruktury to tylko niektóre bolączki, które przyciągnęły mieszkańców peryferii z powrotem do miast. Analizujemy nowy trend na rynku mieszkaniowym.

Mieszkanie z widokiem na przyszłość

Eksperci są zgodni: zakup mieszkania w dobrej lokalizacji to jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania. Szczególnie atrakcyjne pod tym względem są niezmiennie: Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Kraków i Wrocław. Mieszkanie w dobrej lokalizacji nie będzie tracić na wartości, w związku z czym w przyszłości dużo łatwiej będzie je sprzedać. Duży dom, wybudowany z myślą o wielopokoleniowej rodzinie, trudniej będzie utrzymać, gdy najmłodsi wyfruną z gniazda, wyjeżdżając na studia bądź do większych miast w poszukiwaniu lepszej pracy.

Mieszkanie w mieście – wady i zalety

Zakup mieszkania w mieście to wiele udogodnień: dobra infrastruktura, szybki dojazd do pracy, łatwy dostęp do placówek medycznych i edukacyjnych oraz lokali usługowych. Ponadto mieszkając w mieście, dużo łatwiej zorganizować czas sobie i najbliższym. Na terenach nowo powstałych osiedli powstają centra handlowe, kina, baseny, place zabaw, kluby fitness oraz lokale przyjazne rodzinom z dziećmi. Mieszkańcy metropolii muszą jednak liczyć się z wyższymi cenami za metr kwadratowy. Dla niektórych pewnymi niedogodnościami mogą być także wyższy poziom hałasu lub trudniejszy dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych.

Czy istnieje więc złoty środek? Nowo powstające inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu takie jak Login City przy ulicy Grabiszyńskiej czy Dorzecze Legnickiej przy ulicy Małopanewskiej  to nowoczesne i wielofunkcyjne osiedla znajdujące się w bliskim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych, pozwalając skorzystać ze wszystkich udogodnień, jakie daje życie w mieście, jednocześnie będąc położone niedaleko terenów zielonych umożliwiających odpoczynek i rekreację na świeżym powietrzu.

Więcej informacji o obu inwestycjach najdziesz na stronie https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe/wroclaw.html

Zaloguj się Logowanie

Komentuj