Pożyczki pod zastaw

Pożyczki pod zastaw

© freeimages.com

Zmniejszona dostępność do kredytów bankowych sprawiła, że pożyczki pozabankowe stały się niesamowicie popularne. Jedną z dziedzin, w której specjalizują się niektóre przedsiębiorstwa są pożyczki pod zastaw. Możemy je uzyskać bez weryfikowania naszych dochodów, jednak pieniądze otrzymujemy dopiero wtedy, kiedy zastaw na danej rzeczy zostanie ustanowiony.

1) Działki i budynki – zastaw na nieruchomości jest pierwszym ze sposobów na pozyskanie pieniędzy. Z reguły musi ona należeć do nas, ale niektóre firmy akceptują również te, które zostały nam przez kogoś użyczone. Pożyczki pod zastaw hipoteczny są zazwyczaj udzielane w kwotach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych a ich oprocentowanie jest dużo niższe niż innych produktów pozabankowych. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze tak pozyskane są o wiele droższe od zwykłego kredytu hipotecznego z banku.
2) Pożyczki pod zastaw samochodu – to kolejny sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki. Firmy decydujące się na to rozwiązanie zazwyczaj oferują nam pieniądze w zamian za zostawienie samochodu na strzeżonym parkingu, a dopiero po spłacie pożyczki możemy auto odzyskać. Drugim sposobem jest zastaw na samochodzie z cesją praw z ubezpieczenia – z auta możemy korzystać, ale jeśli będziemy mieć jakiś wypadek – pieniądze idą najpierw do pożyczkodawcy.
3) Wartościowe przedmioty – to ostatnio wracająca kategoria pożyczek. Lombardy po latach przerwy znów zyskują na popularności. Pieniądze – zazwyczaj niewielkie – możemy tam otrzymać pod zastaw biżuterii czy sprzętu RTV i AGD. Pożyczki tego typu są bardzo wysoko oprocentowane, a brak spłaty może spowodować sprzedanie naszego przedmiotu.

Jak więc widać, sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki jest wiele. Jeśli posiadamy wartościowe rzeczy – możemy być niemal pewni, że otrzymamy niezbędne nam pieniądze w jednej z firm tego typu.

2 Komentarzy

  1. mk121

    4 stycznia 2013 at 18:40

    i tak ma byc

  2. jack from warsaw

    13 sierpnia 2013 at 07:04

    jest to jakaś metoda

Zaloguj się Logowanie

Komentuj