Rolety dzień/noc – nowa moda w aranżacji wnętrz

rolety-dzien-noc-mardom

Rolety dzień/noc – nowa moda w aranżacji wnętrz

W polskich mieszkaniach coraz częściej możemy spotkać się z roletami typu dzień-noc. Bez wątpienia jest to duży przełom w świecie aranżacji wnętrz. Oferują one znacznie większe możliwości od zwykłych firan, zasłon czy innych rodzajów rolet.

Dzięki nim możemy bowiem regulować natężenie światła, które wpada do naszego wnętrza. Jakie są jeszcze ich zalety i czy tego rodzaju rozwiązanie posiada również wady? Sprawdźmy jak rolety dzień-noc odnajdują się w mieszkaniach.

Charakterystyka rolet dzień/noc

Rolety tego typu wysoką funkcjonalność zawdzięczają swojej budowie. Składają się z ułożonych naprzemiennie pasów, które pokryte są specjalną tkaniną materiałową. Część z nich posiada warstwę zaciemniającą, a część prześwitującą, dzięki czemu możliwa jest regulacja stopnia zaciemnienia pomieszczenia. W zależności od naszych preferencji, pasy możemy podnosić lub opuszczać, tym samym wpuszczając do wnętrza rozproszone promienie słoneczne bądź je blokując. Na rynku dostępne są 3 rodzaje rolet dzień-noc. Zalicza się do nich:

  • Rolety wolnowiszące, inaczej zwane klasycznymi- montuje się je do ściany i sufitu. Najczęściej stosowane są do dużych okien lub takich o nietypowych rozmiarach, choć w przypadku tych drugich mogą nieco utrudniać szybki dostęp do okna.
  • Rolety bezinwazyjne (mini) – jest to system oparty na zaczepach, który nie ingeruje w budowę skrzydła okiennego. Wyróżnia je prosty i szybki montaż.
  • Rolety w kasecie – montuje się je za pomocą uchwytów bądź wkleja na ramę. Wyglądają bardziej elegancko, ponieważ są schowane do kasety, która dostępna jest w różnych kolorach. Prowadnice utrzymują materiał w jednej płaszczyźnie, a materiał przylega bezpośrednio do szyby, dlatego nie gromadzi nadmiernie kurzu.

Zalety rolet dzień-noc

Rolety typu dzień noc dostępne na Mardom posiadają liczne zalety. O części z nich już wspomnieliśmy. Poza funkcjonalnym użytkowaniem, istotny jest również ich łatwy montaż i demontaż. Możemy je zamontować bezpośrednio na skrzydle bez potrzeby wiercenia w nim otworów, dlatego bez problemu poradzimy sobie z tym sami. Tego rodzaju rolety wyróżnia ponadto wysoka estetyka wykonania i bogaty wybór, gdyż produkt jest dostępny w pełnej gamie kolorystycznej. Rażące promienie słoneczne wpadające do wnętrza mieszkania nie będą stanowić już żadnego problemu, wystarczy że opuścimy rolety przyciemniające.

rolety-dzien-noc-wybor

Czy rolety dzień-noc posiadają wady?

Jak w przypadku każdego rozwiązania czy produktu, tak również rolety dzień noc posiadają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy są zdania, że przestrzeń, która powstaje pomiędzy dwoma płaszczyznami materiału sprawia, że powstaje niewielki prześwit światła, który uniemożliwia pełne zaciemnienie. Wydaje się jednak, że jest to kwestia wyboru odpowiednich rolet. Można także usłyszeć opinie według których rolety dzień-noc prezentują się korzystnie z zewnątrz budynku. Oczywiście tego rodzaju zdania są w pełni subiektywne więc wszystko zależy od naszego gustu i oczekiwań.

rolety-dzien-noc-mardom2

Rolety dzień-noc to popularne rozwiązanie, która posiada szereg zalet. Najważniejsza z nich to wysoka funkcjonalność, która sprawdzi się w każdych pomieszczeniach. Korzyści z ich zastosowania zdecydowanie przeważają, dlatego warto je przetestować w naszych wnętrzach.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj