ROTHLEHNER – pełen zakres usług do prac wysokościowych

rothlehner

ROTHLEHNER – pełen zakres usług do prac wysokościowych

Firmy, których częścią działalności są prace na wysokościach, mają świadomość, jak trudne jest niekiedy dobrać odpowiedni sprzęt do ich przeprowadzenia. Duże znaczenie ma niekiedy miejsce, w którym są wykonywane prace, ukształtowanie terenu, czy są to zlecenia wykonywane w kilku miejscach, czy długotrwałe prace w jednej lokalizacji, tutaj z kolei istotne jest czy są prowadzone na zewnątrz czy wewnątrz budynków.

To wszystko oraz wiele innych czynników sprawia, że firmy podejmujące się tego typu prac miewają duże problemy z wybraniem najlepszych, najbardziej uniwersalnych maszyn, które spełnią stawiane przed nimi wymagania. A to dopiero początek wszystkich problemów, jakie mogą się pojawić w czasie zakupu i użytkowania podnośników koszowych i podestów ruchomych. Dlatego też działająca od ponad 20 lat na rynku polskim firma ROTHLEHNER – Podesty Ruchome Sp. z o.o. wychodzi naprzeciw wszystkim potrzebom swoich klientów, tak pod względem różnorodności sprzętu, doradztwa technicznego, pomocy przy zdobywaniu funduszy, serwisu maszyn czy szkoleń pracowniczych.

Oferta sprzedaży podnośników

Trzonem działalności firmy jest sprzedaż podnośników nowych. W swojej ofercie ROTHLEHNER posiada sprzęt najlepszych światowych producentów, między innymi Haulotte, Denka Lift, GSR, PB LIFTTECHNIK, FALCON SPIDER. Są to przede wszystkim podnośniki i zwyżki różnego typu, jak: podnośniki nożycowe, przegubowe, teleskopowe czy masztowe, ale także ładowarki teleskopowe czy podnośniki specjalne.

Przy tak dużym wyborze warto zawsze poznać zalety i wady poszczególnych typów i modeli. Tutaj zaczyna się obszar działalności doradców handlowych firmy ROTHLEHNER. Każdy z nich nie tylko zna doskonale portfolio firmy, ale przede wszystkim jest specjalistą w zakresie wykorzystania sprzętu do prac wysokościowych. Są to ludzie z doświadczeniem praktycznym, którzy potrafią wybrać najlepszy model do specyfiki prowadzonych prac.

Jeżeli po konsultacjach z doradcą okaże się , że żaden z wybranych modeli nie spełnia wszystkich stawianych przed nim oczekiwań, zaproponuje on klientowi stworzenie rozwiązania „na miarę”. Oznacza to skonstruowanie modelu podnośnika, który swoimi parametrami i funkcjonalnością będzie odpowiadał wymaganiom. Budowa podnośników zgodnych z wymaganiami klienta jest również jednym z obszarów działalności firmy ROTHLEHNER. Dziś na terenie Polski pracuje już ponad 1000 tego typu podnośników.

Sprzedaż podnośników używanych oraz wynajem sprzętu

Nie każdy klient nastawiony jest na kupno podestów czy zwyżek nowych, niektórzy preferują sprzęt używany. Niezależnie czy jest to kwestią modelu biznesowego czy oszczędności klienci mają możliwość zakupu sprzętu używanego także w firmie ROTHLEHNER. Koncepcja sprzedaży maszyn używanych pojawiła się jako odpowiedź na potrzeby rynkowe i dziś stanowi jedną z głównych gałęzi działalności firmy. Jako taka nie pozostaje jednak w tyle ze wysokimi standardami pozostałych świadczonych przez firmę usług.

Dla klienta oznacza to, że oferowane przez firmę podnośniki koszowe przeszyły staranną kontrolę techniczną. Jeżeli zaszła potrzeba były serwisowane przez serwis ROTHLEHNER. Sprzęt wystawiany na sprzedaż posiada pełną dokumentację techniczną i przeszedł kontrolę UDT. Klient może więc być pewien, że kupuje sprzęt w pełni sprawny, funkcjonalny i bezpieczny w użytkowaniu.

Część firm preferuje jednak inny model wykorzystania sprzętu do prac wysokościowych, a mianowicie jego wynajem. ROTHLEHNER oferuje im możliwość wynajmu podestów koszowych i zwyżek ze swojego parku maszynowego na dogodnych dla nich warunkach. Tutaj także klient ma pewność, że wynajmowane maszyny są w 100% sprawne.

Wynajem nie zawsze musi być jednak długookresowy, część klientów potrzebuje wynająć sprzęt jedynie na parę dni. W dodatku nie posiadają oni najczęściej wyszkolonego pracownika do obsługi podnośnika. Dla tych klientów firma również oferuje możliwość wynajmu podnośników wraz z operatorem. Jest to gwarancja, że prace zostaną przeprowadzone sprawnie, dokładnie oraz bezpiecznie.

Serwis podnośników

Kolejną bardzo znaczącą częścią działalności ROTHLEHNER jest działalność serwisowa. Firma świadczy usługi z tego zakresu dla każdego typu maszyn ze swojego portfolio, dlatego też przy zakupie podnośnika klient zawsze ma pewność, że w razie awarii nie zostanie z problemem sam. W ciągu roku serwis obsługuje ponad 2000 zgłoszeń.

ROTHLEHNER posiada 2 w pełni wyposażone hale serwisowe, gdzie przeprowadzane są większe naprawy i kontrole techniczne. Posiada również 2 auta serwisowe, które poruszają się po terenie centralnej i zachodniej Polski i które w razie potrzeby, przy mniejszych usterkach, mogą dojechać na miejsce prowadzonych prac i przeprowadzić naprawy od ręki. Co ważne, klienci mają pewność, że serwisanci zatrudniani przez firmę to ludzie, którzy doskonale znają każdą maszynę a firma dba aby ich wiedza pozostawała na najwyższym poziome dzięki systemowi szkoleń pracowniczych.

Oprócz standardowych napraw wynikłych z awarii, firma oferuje także wymianę oleju na biodegradowalny, pełen serwis akumulatorów, pełną renowację i remont używanych podestów ruchomych, włącznie z malowaniem. W wypadkach, kiedy naprawy nie da się przeprowadzić od ręki lub we w miarę krótkim terminie, firma oferuje możliwość wynajmu sprzętu zastępczego, żeby klient nie musiał przerywać prowadzonych prac.

Dział części zamiennych

Dla klientów, którzy posiadają własnych serwisantów ROTHLEHNER oferuje wysyłkową sprzedaż części zamiennych. Firma posiada na stanie ponad 2500 części gotowych, w tym także baterie, klocki, koła, układy zabezpieczające oraz inne dodatkowe akcesoria. Części przeznaczone są do maszyn takich firm jak Haulotte, Genie, Niftylift, JLG, Denka Lift, GSR, PB Liftetechnik, Socage, Oil & Steel, Multitel, Teupen, jak również innych marek.

Wysyłka części odbywa się w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia lub w ciągu dnia roboczego. Dzięki temu klient ma pewność, że przestój w pracach zostanie ograniczony do minimum.

Szkolenia dla użytkowników

Aby uzupełnić kompleksowość podejścia do spraw związanych z użytkowaniem podnośników koszowych i zwyżek, ROTHLEHNER uzupełnił portfolio świadczonych usług o szkolenia dla użytkowników. Szkolenia są świadczone zarówno dla już pracujących w zawodzie, jak i dla tych, którzy dopiero chcą pracować z podnośnikami. Każdy z kursów kończy się egzaminami państwowymi i daje uczestnikowi pewność, że po jego zakończeniu będzie posiadał pełną wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Szkolenia dotyczą obsługi podestów samojezdnych, wolnobieżnych oraz przewoźnych.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj