Sara – projekt domu dla 4-osobowej rodziny

projekty domów gotowych

© Dobre Domy

Projekt Sara to warta przemyślenia propozycja dla 4-osobowej rodziny, która myśli o wybudowaniu niewielkiego, ale funkcjonalnego domu, który zaspokoi potrzeby zarówno starszych, jak i młodszych domowników.

Jakie jest optymalne rozwiązanie dla młodego małżeństwa lub niewielkiej rodziny, która rozpoczyna poszukiwania swojego idealnego projektu domu? Dom piętrowy może okazać się za duży – inwestowanie w powierzchnię użytkową, która nie zostanie później wykorzystana mija się z celem. Odpowiedzią może okazać się dom parterowy, jednak często marzeniem rodziny jest przytulna góra, gdzie można urządzić część sypialną. Idealną opcją może być projekt domu z poddaszem użytkowym – takim projektem jest Sara z pracowni architektonicznej Dobre Domy.

Prywatność i integracja

Powierzchnia użytkowa domu to 105,5m2 – jest niewielka, ale idealnie przystosowana do potrzeb 4-osobowej rodziny. Na parterze tradycyjnie znajduje się część wspólna budynku. Zawiera się w niej hall, pokój dzienny połączony z jadalnią oraz kuchnia z funkcjonalną spiżarnią. Większość ścian budynku to ściany działowe, dzięki czemu adaptacja pozwala na stworzenie otwartej strefy gościnnej. Wszystko zależy od preferencji mieszkańców. A co na górze? Wymarzona część prywatna. Trzy ustawne sypialnie pozwolą stworzyć intymną przestrzeń, w której z radością będzie można wypoczywać po ciężkim dniu. Dom posiada dwie łazienki. Toaletę na dole w przemyślany sposób ulokowano w miejscu pod schodami. Na poddaszu znajduje się wygodna, wspólna dla mieszkańców łazienka.

Co poza tym?

Niewątpliwą zaletą projektu domu Sara jest fakt, że pomimo niewielkiej powierzchni posiada on jednostanowiskowy garaż, który często jest dla rodziny obowiązkowym pomieszczeniem, szczególnie kiedy stałym punktem dnia jest podwożenie dzieci do przedszkoli i szkół. To nie jedyna zaleta dodatkowego pomieszczenia. W garażu bez żadnego problemu trzymać można sprzęt sportowy, narzędzia i innych rzeczy, dla których nie ma miejsca w części mieszkalnej. Wygodne jest także przejście, które znajduje się bezpośrednio  w wiatrołapie. Z garażu dostać się można również do kotłowni.

Wybór projektu bez wątpliwości

Projekt domu o niewielkiej powierzchni pozwala na bezproblemowe postawienie go na małej działce. Sara to prosty w konstrukcji, przemyślany, ustawny budynek, który zapewni rodzinie komfortowe warunki mieszkalne. Więcej szczegółów o projekcie domu znajduje się na stronę http://www.dobredomy.pl/projekt/sara/. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto skontaktować się z architektami pracowni Dobre Domy, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

1 Komentarz

  1. Anna.Sykala

    15 czerwca 2015 at 20:28

    Bardzo dobry projekt domu,oszczędny i skromny jezeli chodzi o wielkości,w sam raz dla 4 osobow rodziny ,a do tego ten garaż wprost z do samochodu po prostu orginalny.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj