Siodełko glazurnicze gwarantem komfortu

narzedzia-do-remontu

Siodełko glazurnicze gwarantem komfortu

Dobry sprzęt w czasie remontu to podstawa. Szczególnie, gdy mamy do położenia kilkadziesiąt metrów kwadratowych płytek. Dlatego warto zaopatrzyć się nie tylko w dobre narzędzia, ale również przydatne pomoce.

Przecinarka do płytek – szybkie i skuteczne cięcie

Glazurnictwo to dziedzina, w której wiele elementów trzeba precyzyjnie dociąć. Aby osiągnąć zamierzony efekt, potrzebujemy do tego odpowiednich narzędzi. Do obróbki glazury najlepszym rozwiązaniem będą przecinarki do płytek. To proste urządzenia, które zdecydowanie przyspieszą nasze pracę. Jeśli nie mamy zbyt dużej powierzchni, możemy zdecydować się na model ręczny, czyli tzw. gilotynę. Jest to lekki sprzęt, który nie generuje pyłów, dzięki czemu można bez przeszkód korzystać z niego wewnątrz mieszkania. Mechanizm działania maszynki jest bardzo prosty. Płytkę z narysowaną linią umieszczamy w przecinarce. Następnie rysikiem nacinamy ją ostrożnie, by nie przesunąć jej i nie skrzywić linii cięcia. Gdy wszystko jest już gotowe, wystarczy jeden energiczny ruch rączką i płytka jest już przecięta. Standardowe przecinarki mają długość linii cięcia wynoszącą od 40 do 60 cm. Taki zakres umożliwia poradzenie sobie z większością płytek wykorzystywanych w pracach glazurniczych. Jeśli zadbamy też o to, by nasz sprzęt posiadał łożyskowany suwak oraz amortyzowane boki, to będziemy z niego chętnie korzystali. Producenci nie zapomnieli jednak o osobach, które zajmują się glazurnictwem profesjonalnie i przygotowali specjalne wersje przecinarek. Maszynki te są jeszcze bardziej trwałe i posiadają więcej praktycznych rozwiązań. Na tej stronie sprawdzisz parametry profesjonalnego modelu oferowanego przez jednego z producentów. Jego główną zaletą jest wydłużona do 92 cm linia cięcia. Dzięki obrotowemu ramieniu możemy uzyskać 45-stopniowy kąt cięcia.

Siodełko glazurnicze i inne urządzenia odciążające organizm

Powyższe rozwiązania sprawdzą się, gdy nie mamy problemów zdrowotnych. Prace glazurnicze mogą wpływać z czasem na bóle stawów czy kręgosłupa. Producenci narzędzi pomyśleli także o starszych fachowcach i przygotowali specjalne maszyny. Jedną z nich jest przecinarka stołowa elektryczna, która umożliwia pracę na stojąco. Sprzęt ten nie wymaga od nas żadnej siły i poradzi sobie z każdym rodzajem glazury. Stół natomiast umożliwi bezproblemowe przycinanie płytek dużych rozmiarów. Jedynym minusem jest duże pylenie, ale na szczęście są dostępne modele, które chłodzą tarczę za pomocą wody. Cały pył gromadzi się wówczas w tym właśnie pojemniku. Producenci pomyśleli także o tym, jak odciążyć stawy i kręgosłup pracowników. Specjalnie zaprojektowane siodełko glazurnicze sprawia, że kładzenie płytek podłogowych staje się przyjemniejsze. Pod tym linkiem możesz zobaczyć, jak wygląda sprzęt, który gwarantuje wygodę i ergonomiczną pozycję pracy. Całość porusza się na siedmiu wytrzymałych kółkach. Producenci zadbali także o to, by pracownik miał na czym położyć swoje narzędzia. Siodełko glazurnicze posiada bowiem specjalną tacę, a także wymienne, ergonomiczne nakolanniki.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj