Smaragd – radość własnego stylu

Dachówka Smaragd wyraźnie odróżnia się kształtem i barwą od tradycyjnych dachówek. Forma rombu o lekko zaokrąglonych narożnikach czyni z niego jedną z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych propozycji w ofercie RuppCeramika.

Ten ekskluzywny model tworzy na dachu specyficzny układ ze skośnymi liniami co w połączeniu z dużą powierzchnią krycia nadaje budynkowi bardzo oryginalny wygląd. Dachówkę można stosować przy dachach o pochyleniu już od 10°. Wyjątkowość tego modelu podkreśla fakt iż można go zastosować nawet na pionowych elewacjach, jako dachówkę okładzinową.

Dachówka rombowa Smaragd to jeden z najbardziej ekskluzywnych modeli w ofercie RuppCeramika, która poprzez swój kształt nadaje dachowi nowy, wyrafinowany wygląd. Krawędzie tej dachówki nie biegną równolegle do okapu, lecz diagonalnie. Dzięki temu wygląd dachu wyraźnie odróżnia się od wzorca zwykłych dachówek płasko profilowanych. Poprzez swoje zaokrąglenia i lekkie odstawanie, dachówka Smaragd budzi skojarzenia z tradycyjną powierzchnią krytą łupkiem. Jej powierzchnia pokrywana jest płynną warstwą glinki – tzw. angobą. W zależności od koloru jest to angoba matowa (w przypadku koloru antracytowego) lub błyszcząca. Powłoka ta sprawia, że dachówka posiada delikatnie błyszczącą powierzchnię i przez długie lata zachowuje intensywną barwę. Smaragd jest więc idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów.

Produkt charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dopracowany, sprawdzony w tunelu aerodynamicznym, system zamków sprawia, że dachówka zapewnia szczelność już przy 16° nachylenia połaci dachu. Smaragd waży tylko 3,7 kg i jest bardzo wygodny w układaniu, ponieważ spełnia warunki typowej dachówki przesuwnej umożliwiając pokrycie niemal każdej długości krokwi. Smaragd wraz z kompletnym systemem dachówek kształtowych i akcesoriów dostępny jest w czterech kolorach: kasztanowym, tekowym, antracytowym i czarnym krysztale, które zostały tak dobrane, aby jak najlepiej współgrać z niespotykanym kształtem dachówki.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj