Sposób na oryginalną elewację


Jedną z alternatyw dla tradycyjnych form zabudowy elewacji są profile faliste. Nowatorski kształt oraz estetyka wykonania produktu podkreślą walory architektoniczne każdego budynku, w którym zostaną zastosowane.

Firma Blachy Pruszyński proponuje trzy rodzaje elewacyjnych profili falistych:
PF 35, PF 35 EX oraz PF 25. Wszystkie są wykonane z blachy ocynkowanej i obustronnie powlekanej. Zewnętrzna powłoka arkuszy pokryta jest poliestrem lub poliuretanem, a wewnętrzna lakierem podkładowym. Dzięki temu są odporne na zabrudzenia oraz odbarwienia spowodowane promieniowaniem UV. Profile produkowane są z blachy o grubości od 0,5 do 0,7 mm. Przy ich niewielkiej wadze montaż produktu na elewacji budynku przebiega sprawnie i szybko.

Elewacja w trzech odsłonach

PF 35 jest profilem z charakterystycznymi, szerokimi półkami. Doskonale prezentuje się na takich obiektach jak budynki administracyjne, magazyny czy centra handlowe i sportowe.

PF 35 EX to szeroki profil do zastosowania w budynkach wielkopowierzchniowych. Specjalne przetłoczenie wzdłużne na dolnych półkach nadaje arkuszom wię kszą sztywność oraz atrakcyjny wygląd.

Ostatni z grupy elewacyjnych profili falistych firmy Blachy Pruszyński to drobnofalisty PF 25. Stosuje się go na mniejszych budynkach. Może również pełnić rolę elementu dekoracyjnego na elewacji.

Profile dostępne są we wszystkich kolorach z palety RAL. Co warte podkreślenia, można wykorzystać je również jako materiał do budowy ogrodzenia albo bramy garażowej.

Elewacyjne profile faliste od Blach Pruszyński w liczbach

Parametry/Produkt PF 35 PF 35 EX PF 25
Wysokość profilu 35 mm 35 mm 25 mm
Szerokość wsadu 1250 mm 1250 mm 1250 mm
Max. zalecana długość arkusza 0,50 mm – 9 mb

0,70 mm – 12 mb

0,50 mm – 9 mb

0,70 mm – 12 mb

0,50 mm – 6 mb

0,70 mm – 7 mb

Min. długość arkusza 0,5 mb 0,5 mb 0,5 mb
Grubość 0,5/0,7 mm 0,5/0,7 mm 0,5/0,7 mm
Powłoka poliester połysk/mat, poliuretan, ocynk, aluzynk poliester połysk/mat, poliuretan, ocynk, aluzynk poliester połysk/mat, poliuretan, ocynk, aluzynk
Perforacja tak tak tak

Zaloguj się Logowanie

Komentuj