Technologia szklenia na sucho

STV® – suche szklenie statyczne to innowacyjna technologia klejenia szyb wykorzystywana w procesie produkcji okien. Na specjalne życzenie klientów, firma STOLMAR Sp. z o.o. wprowadziła możliwość wykonania okien w kolorze białym właśnie w tej technologii.

Szklenie statyczne na sucho to nowoczesna technologia łączenia szyb i skrzydeł okna. Jej tajemnica kryje się w taśmie, która w specjalnym procesie trwale przymocowywana jest do skrzydła. A wszystko po to, aby uzyskać dodatkowe korzyści dla użytkownika okien. Wśród nich wyróżnić można zwiększenie przenikalności światła w pomieszczeniu, co możliwe jest poprzez usunięcie uszczelki wokół szyby, czy też podwyższenie standardu bezpieczeństwa – szyba jest trwale połączona spoiwem z profilem, co uniemożliwia jej wypchnięcie. Dzięki zastosowaniu STV® okna są zdecydowanie cieplejsze, możliwe jest nawet osiągnięcie standardu pasywnego. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest także fakt, że skrzydło okienne jest lżejsze co ułatwia jego obsługę.

Stosując tę nowoczesną technologię w produkcji białych okien o standardowych wymiarach można zrezygnować ze wzmocnienia stalowego w skrzydle, ponieważ usztywnienie taśmą STV® na całym obwodzie skrzydła zapobiega jego odkształcaniu i dodatkowo usztywnia narożniki okien.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj