To ostatnie chwile Rodziny na swoim

Przed nami ostatni miesiąc funkcjonowania rządowego programu Rodzina na swoim. Osoby zamierzające skorzystać z tej formy pomocy państwa w nabyciu swojego pierwszego lokum mają już zatem niewiele czasu na podjęcie decyzji.

Jak wynika z danych ZBP w III kw. 2012 r. w ramach Rodziny na swoim zaciągnięto 11 189 kredytów. Zresztą cały bieżący rok charakteryzuje rosnąca liczba tego rodzaju kredytów. Sytuacja taka związana jest m.in. ze stopniowym dostosowywaniem się cen nieruchomości do surowszych parametrów Programu wprowadzonych we wrześniu 2011 r. Dane za ostatni kwartał powinny okazać się jeszcze lepsze, czemu sprzyjać będzie presja czasowa związana ze zbliżającym się terminem jego zakończenia. Tym bardziej, iż część deweloperów w obliczu nienajlepszej koniunktury naprawdę mocno zabiega o klientów chętnych do skorzystania z dopłat do kredytów. Jak pokazuje obserwacja rynku, nawet ci deweloperzy, którzy do tej pory nie posiadali mieszkań w ofercie spełniających kryteriów cenowych, postarali się o przygotowanie specjalnych promocji. Najczęściej polegają one na wyodrębnieniu kilku, w ostateczności przynajmniej jednego mieszkania kwalifikującego się do skorzystania z Programu. W inwestycjach, w ramach których już wcześniej można było znaleźć tego rodzaju mieszkania pula została dodatkowo zwiększona.

Przykładowe warszawskie inwestycje deweloperskie z mieszkaniami w Rodzinie na swoim

Czy brać udział w wyścigu po ostatnie mieszkania finansowane preferencyjnymi kredytami? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie zestawiając swoje aktualne potrzeby z realnymi możliwościami. Faktem jest natomiast, iż wybór odpowiednich nieruchomości w tych ostatnich tygodniach zauważalnie się zwiększył.

1 Komentarz

  1. jack from warsaw

    14 sierpnia 2013 at 08:16

    chyba tak

Zaloguj się Logowanie

Komentuj