Urządzam pierwsze M, czyli jaki sprzęt kupić do swojego mieszkania

© fotolia

© fotolia

Właśnie kupiłeś pierwsze mieszkanie. I tak jak bez mebli człowiek przez jakiś czas jest w stanie żyć (któż z nas nie czuł dreszczyku emocji na tych kartonach i materacu), tak bez podstawowych sprzętów elektrycznych takich jak lodówka, pralka czy kuchenka ciężko sobie wyobrazić codzienną egzystencję. W najnowszym materiale podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas wybierania każdego z tych sprzętów, by swoje pieniądze zainwestować dobrze, nie przepłacać, a jednocześnie być zadowolonym z jakości, która posłuży przez co najmniej kilka lat. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zostań z nami!

Jaka pralka będzie najlepsza?

Chociaż może Ci się wydawać, że na początku obejdziesz się bez pralki (są przecież pralnie, łazienka rodziców czy miłych znajomych), na dłuższą metę takie noszenie będzie wykańczające. Na samym początku dobrze jest więc od razu zainwestować z sprzęt znanej marki takiej jak http://www.lg.com/pl, która daje Ci gwarancje na kilka lat i doskonałą jakość, która z całą pewnością się sprawdzi. Pamiętaj jednak, by na tego rodzaju urządzeniu nie oszczędzać. Im będzie miało wyższą klasę (AAA+), tym mniej pieniędzy w konsekwencji będziesz wydawać na wodę i prąd. Nie będziesz też musiał martwić się o hałas czy niszczenie ubrań – ze sprzętem najwyższej jakości na pewno Ci to nie grozi.

Kuchenka – elektryczna czy gazowa

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest kuchenka. Nawet jeśli nie jesteś master chefem, zdarzają się dni, w których jednak korzystasz z kuchni. Niezależnie czy będzie to wyłącznie ugotowanie wody czy podgrzanie obiadu przygotowanego przez mamę, ważne byś miał gdzie to robić. Kwestia rozbija się jednak nie o miejsce, leczo jego specyfikę, a więc odwieczne pytanie: gaz czy prąd. Nie jest to jednak tak proste do rozstrzygnięcia. Sytuacja jest bowiem niezwykle wrażliwa i indywidualna, a także uzależniona w znacznej mierze od przyłączy w Twojej kuchni. Może się bowiem okazać, że masz jedno wyjście – wtedy sprawa jest załatwiona.

Lodówka, czyli absolutne must have kuchni

Aby jednak cokolwiek podgrzać, musisz mieć w domu również lodówkę. Dobrze, gdy jest ona od razu wyposażona w zamrażalkę oraz gdy ma odpowiednie rozmiary do tego, by przynajmniej na kilka dni móc ją zapełnić (chyba że lubisz często chodzić do sklepów). Zwraca uwagę zarówno na klasę produktu, ale również na dodatkowe funkcje takie jak no Frost czy filtr antybakteryjny z jonami srebra. Każda z tych rzeczy, chociaż podwyższa wartość sprzętu, sprawi też, że będziesz cieszył się jego sprawnością przez wiele lat. Czasem warto dołożyć trochę więcej grosza i być zadowolonym przez długi czas.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj