Wybieramy łóżko. Komfortowy sen w luksusie

01_amadeus

Wybieramy łóżko. Komfortowy sen w luksusie

Łóżko stanowi centralny punkt każdej sypialni, wokół niego tworzona jest cała aranżacja. Sama sypialnia jest miejscem relaksu, wyciszenia się po całym dniu – powinna być zaprojektowana tak, żebyśmy mogli czuć się w niej maksymalnie komfortowo. To do tego pomieszczenia warto wprowadzić meble luksusowe.

Jak można rozumieć luksus w sypialni? To z jednej strony poczucie niesamowitej, wręcz zniewalającej wygody, a z drugiej design, nietuzinkowe wzornictwo, czyli po prostu meble luksusowe. Aranżację sypialni warto rozpocząć od wybrania łóżka właśnie. Zdecydowanie łatwiej jest dobrać do niego pozostałe meble i dodatki niż odwrotnie. Często zdarza się również, że znajdziemy nasze wymarzone łóżko w Internecie, a na żywo okazuje się, że nie spełnia naszych wymagań, że zagłówek jest za twardy albo za miękki, że brakuje nam szafek zintegrowanych ze stelażem.

01_morrison

Meble luksusowe. Jaki stelaż

Łóżko przede wszystkim musi być wygodne, a cała aranżacja musi w 100% odzwierciedlać nasz gust. Jeśli nie będziemy dobrze czuli się w tej przestrzeni, nie będziemy w stanie również się w niej zrelaksować. Ale żaden z tych warunków nie wyklucza możliwości cieszenia się luksusowym meblami – design nie oznacza niewygody, choć ciągle pokutuje takie przekonanie. Nadal w polskich domach niesłabnącą popularnością cieszą się fornirowane i drewniane ramy łóżek. Tutaj warto wybierać spośród niezwykle odpornych na uszkodzenia ram dębowych, a także bukowych i sosnowych. Te ostatnie szczególnie polecane są dla alergików. Ale coraz większą popularność zyskują również stelaże z wyeksponowanymi, tapicerowanymi zagłówkami. Jest to wiodący światowy trend w aranżacji sypialni, który nieśmiało, ale systematycznie wkracza do naszych sypialni. Modne są zarówno zagłówki wykonane ze skóry naturalnej i ekologicznej, jak i z miękkich i puszystych tkanin. Absolutnym hitem są pikowania. Piękne łóżka tapicerowane znajdziemy w ofercie salonu meblowego OLTA CONCEPT STORE, który posiada w swojej ofercie wyłącznie wysokiej jakości meble luksusowe.

03_amadeus

Jaki wymiar ramy łóżka?

Wymiary łóżka w dużej mierze zależą od tego, czy potrzebne nam jest łóżko jednoosobowe czy dwuosobowe. Ponadto trzeba wziąć też pod uwagę wzrost i wagę osób w nim śpiących. Łóżka jednoosobowe dostępne są w wymiarach od 90 cm do 120 cm szerokości i 200 cm długości, dwuosobowe zaś mają szerokość od 140 cm do 180 cm i 200 cm długości. W przypadku osób, które mają ponad 180 cm wzrostu konieczne jest kupno łóżka wykonanego na wymiar.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj