Wybieramy zlew. Który będzie najlepszy?

zlewy do kuchni

Wybieramy zlew. Który będzie najlepszy?

Wybór odpowiedniego zlewozmywaka nie jest łatwy. Podpowiadamy więc, jak uniknąć problemów podczas zakupów. Zlew to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Powinien nie tylko świetnie wyglądać i radzić sobie z działaniem wilgoci, ale też opierać się rozgrzanym tłuszczom czy uszkodzeniom mechanicznym. Wybór idealnego, spełniającego wszystkie te warunki zlewu, może więc okazać się sporym problemem. Na szczęście bez względu na nasze upodobania estetyczne i ulubione sposoby przygotowywania posiłków, na pewno znajdziemy modele dla siebie. Wystarczy, że będziemy wiedzieć, czym cechują się ich poszczególne rodzaje.

Zlewy granitowe

To najlepsza propozycja dla klientów, którzy nie oszczędzają swojego sprzętu kuchennego. Zlewy granitowe Franke wytrzymują nawet nawet najsilniejsze uderzenia, bez obaw możemy też kroić na nich składniki naszych potraw. Trudno się brudzą, a na ich powierzchni nie powstają zacieki. Nie bez znaczenia jest fakt, że decydując się na montaż któregoś ze zlewów granitowych Franke nie będziemy musieli obawiać się działania wysokich temperatur – nie groźne są im bowiem tłuszcze rozgrzane prawie do 300 stopni Celsjusza.

Zlewy ceramiczne

Mniej wytrzymałą, ale nadal atrakcyjną alternatywą dla zlewów granitowych są modele wykonane z ceramiki. Podobnie jak te granitowe, są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i nawet upuszczenie ciężkiego garnka nie powinno skończyć się wgnieceniem czy zarysowaniem zlewozmywaka. Równie dobrze radzą sobie też z wysokimi temperaturami, chemikaliami i rozgrzanym olejem. W przeciwieństwie do zlewów granitowych Franke łatwo się brudzą, ale ich czyszczenie nie powinno nikomu sprawić problemów i trwa tylko kilka chwil.

Zlewy stalowe

Modele granitowe i ceramiczne mają mnóstwo zalet, ale jedną, dość poważną wadę – są po prostu drogie. Klienci z mniej zasobnym portfelem mogą jednak zdecydować się na zlewozmywaki wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Niższa cena idzie w ich przypadku jednak z nieco niższą jakością. Dość łatwo się wyginają i rysują, a resztki jedzenia i pokarmów oraz środki czystości mogą pozostawiać na nich nieestetyczne zacieki. Na domiar złego, również czyszczenie zlewów stalowych może okazać się źródłem sporych problemów.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj