Wybór bramy wjazdowej

Zima to doskonały czas na planowanie zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Jednym z jej najważniejszych elementów musi być solidna i bezpieczna brama. Jakie rodzaje bram dostępne są na rynku oraz czym się kierować przy wyborze?

Skrzydłowe czy przesuwne?

Najpopularniejszym modelem są klasyczne bramy skrzydłowe. Mogą być wyposażone w jedno, dwa lub trzy skrzydła. Decydując się na rozwiązanie uwzględniające montaż bram skrzydłowych, musimy pamiętać, że istnieją regulacje prawne, dotyczące sposobów i kierunków ich otwierania.

W przypadku nowocześniejszych bram, takich jak VARIO czy KLASSIK, znajdujących się w ofercie LEGI Polska, spełnienie tej normy nie jest problemem – konstrukcja umożliwia swobodne otwieranie do 180 stopni rozwarcia, a w bramach już zamontowanych można zmieniać kierunek otwierania skrzydła.

Nieco inne zasady obowiązują przy montażu bramy przesuwnej samonośnej. Warto wiedzieć, że najważniejszym czynnikiem jest jej odpowiednie wyprofilowanie, tak aby bez przeszkód mogła się otwierać i zamykać. Istotne jest również zaplanowanie głębokiego fundamentu – w niższych temperaturach może dojść do odkształceń i uszkodzeń.

Zautomatyzowana czy tradycyjna?

Wybór bramy automatycznej to większa wygoda. Dzięki zdalnemu sterowaniu w brzydką pogodę możemy pozostać w samochodzie i utorować sobie przejście jednym wciśnięciem guzika. Ważne jest jednak, aby przed podjęciem decyzji zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Awaria fotokomórki, czy inny defekt systemu może spowodować straty – od rys na samochodzie po ciężką kontuzję, dlatego ważne, aby zarówno produkt jak i wykonawca spełniali najwyższe normy bezpieczeństwa. Inne kłopotliwe sytuacje mogą wyniknąć z faktu, że bramy automatyczne są zasilane elektrycznie i od tego zasilania zależne. Trzeba zatem być przygotowanym na awarię sieci i wyposażyć bramę w alternatywne źródło prądu.

Za jaką cenę?

Niemniej ważna w wyborze bramy jest jej cena oraz stosunek do jakości. LEGI Polska, dystrybutor systemów ogrodzeń a także bram z systemem bezpieczeństwa przygotował niespodziankę dla wszystkich, którzy planują generalny remont na wiosnę. Przy zakupie powyżej 200 metrów ogrodzenia o wysokości 1,6 metra a szerokości do 4 metrów, bramę dwuskrzydłową dostajemy gratis. Zaoszczędzone w ten pieniądze możemy przeznaczyć na inne inwestycje około domowe, których w okresie wiosennym na pewno nie zabraknie.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj