Wybór regału do pokoju dziecka – jakie kwestie należy uwzględnić?

regal-do-pokoju

Wybór regału do pokoju dziecka – jakie kwestie należy uwzględnić?

Łóżeczko dziecięce jest meblem, bez którego nie można się obejść, ale rzeczy pociechy przecież trzeba gdzieś schować. Na dodatek starsze dzieci muszą mieć do nich dostęp, aby mogły same po nie sięgać. Regał jest idealnym rozwiązaniem, aby uporządkować zabawki i książeczki. Jakimi właściwościami powinien się charakteryzować?

Praktyczny wymiar regału

Zakup mebli wiąże się z koniecznością uwzględnienia takich kwestii jak cena, funkcjonalność, jakość wykonania i bezpieczeństwo oraz wrażenia estetyczne. Bezpieczeństwo stanowi kryterium priorytetowe, ponieważ dzieci są nieostrożne i przez przypadek mogłaby stać się im krzywda. Maluchy kochają zabawki, więc często mają ich naprawdę sporo, co oznacza, że regał do pokoju dziecięcego powinien być pojemny. Powinien umożliwiać ułożenie w nim zabawek rozmaitej wielkości i o różnych kształtach. Jeżeli nie kupujemy wszystkich mebli w zestawie, należy zwrócić uwagę, aby pasował do reszty wyposażenia. Funkcjonalne rozwiązanie stanowi regał wyposażony w półki o zróżnicowanej szerokości, szuflady oraz zamykaną część. Takie rozwiązanie gwarantuje wygodne przechowywanie również mniejszych rzeczy. Kolorowanki, puzzle i niewielkie zabawki na pewno się nie zgubią. Regały często są wykonywane z drewna, z solidnych gatunków takich jak buk lub dąb. Często spotykane są również wersje z płyty MDF. Producenci oferują ponadto regały plastikowe i metalowe, które są odpowiednio zabezpieczone. Najpowszechniej wykorzystywane pozostają jednak modele drewniane.

Różne rodzaje regałów – przegląd popularnych rozwiązań

Dzieci czasem nawet bardziej niż dorośli zwracają uwagę na detale, dlatego regał musi być nie tylko funkcjonalny i bezpieczny, ale również przyjazny wizualnie. Meble dla dzieci najczęściej są oferowane w spokojnej kolorystyce, która nie pobudza i nie drażni, a wręcz działa wyciszająco. Popularną propozycją jest biały regał dla dziecka. Interesujące opcje można przeglądnąć na stronie Pinio.com.pl. Praktycznie rozwiązanie stanowi niewysoki regał na kółkach, w którym zmieści się mnóstwo zabawek. Można go bez problemu przesuwać w dowolne miejsce. Regały przybierają rozmaite formy – niektóre pod względem designu stanowią miniatury mebli dla dorosłych, ale inne przedstawiają ciekawe kształty, np. mogą przypominać atrakcyjnie wykończony domek.

Jakie kryteria wyboru należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze w przypadku dzieci na każdym kroku, ale regał będzie tylko zajmował miejsce, jeżeli nie będzie funkcjonalny, a czy jest taki jest zależy od indywidualnych potrzeb. Jeżeli dysponujesz dużą szafą i potrzebujesz jedynie dodatkowego miejsca na zabawki, wówczas sprawdzi się niewielki model z kilkoma półeczkami. Należy dobrze przemyśleć, ile półek i szuflad może się przydać, i czy będzie potrzebna część zamykana. Opcja na kółkach jest bardzo wygodna, ponieważ mebel można przestawić w każdej chwili, np. podczas zabawy lub gdy zmieniany jest wystrój wnętrza.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj