Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu – która dzielnica jest najbardziej atrakcyjna?

rynek-pierwotny-wroclaw

Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu – która dzielnica jest najbardziej atrakcyjna?

W ostatnich latach na mapie Wrocławia pojawiło się wiele nowych osiedli. W której dzielnicy warto szukać mieszkania dla siebie? Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie powstają nowe inwestycje i które dzielnice są najatrakcyjniejsze w punktu widzenia mieszkańców.

Ranking dzielnic – którą dzielnicę wybrali mieszkańcy?

Otodom przygotował wrocławski Ranking Dzielnic – zadał ponad 3 tys. mieszkańców tego miasta następujące pytanie: „Na ile prawdopodobne jest, że poleciłbyś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy”. Wyniki przeprowadzonego sondażu są następujące: najwięcej głosów otrzymała dzielnica Krzyki, a na dalszych miejscach uplasowały się dzielnice Fabryczna, Psie Pole, Śródmieście i Stare Miasto.

Powyższe wyniki nie powinny zaskakiwać – mieszkańcy Starego Miasta muszą liczyć się z wieloma niedogodnościami, głównie w sezonie letnim, gdy Wrocław odwiedzają turyści. Ponieważ jednak nowe inwestycje we Wrocławiu powstają w różnych dzielnicach miasta, każda osoba poszukująca mieszkania w dobrze skomunikowanej, ale jednocześnie cichej okolicy ma szansę znaleźć coś dla siebie.

Krzyki – dlaczego warto tu zamieszkać?

Jeżeli chcesz zamieszkać na terenie najwyżej ocenianej przez mieszkańców miasta dzielnicy, zainteresuj się inwestycją Nowy Gaj. W jej ramach klienci mogą wybierać wśród mieszkań o różnym metrażu – od 31 do 104 m kw.

Nie bez powodu powstające właśnie w tej dzielnicy nowe inwestycje we Wrocławiu cieszą się tak dużym powodzeniem – to aktualnie druga co do wielkości dzielnica miasta. Jej mieszkańcy mogą liczyć na liczne udogodnienia. Obok jednego z największych centrów handlowych – Wrocławskich Arkad – nie brakuje mniejszych, popularnych sklepów. W dzielnicy znajduje się też wiele szkół (w tym wyższych) i Uniwersytet Ekonomiczny.

Nowa dzielnica Wrocławia – a może wybrać właśnie ją?

Za sprawą Vantage Development S.A. na terenie Wrocławia powstaje nowa dzielnica, Promenady Wrocławskie. Na 15-hektarowym obszarze, w pobliżu Śródmieścia, stanie kompleks budynków mieszkalnych. Łącznie deweloper odda do użytku 2 000 mieszkań. Położenie to jest o tyle interesujące, że przyszli mieszkańcy do wrocławskiego rynku będą mieli zaledwie 10 minut. Sąsiedztwo centrum to jednak nie wszystko – osiedle zapewnia bliskość terenów rekreacyjnych, które zlokalizowane są nad Odrą.

Nowe inwestycje we Wrocławiu powstają również w innych dzielnicach. Jeżeli chcesz mieszkać blisko centrum, ale jednocześnie na tyle daleko, aby po pracy od niego odpocząć, dobrym wyborem może być osiedle Dorzecze Legnickiej. Powstaje ono na terenie Popowic.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj