Jak znaleźć moment dla siebie?

3b_sukces_w_branzy_beauty

Jak znaleźć moment dla siebie?

Codziennie jesteśmy bardzo zabiegani. Brakuje nam czasu na podstawowe przyjemności, czy relaks. Synonimem luksusu stał się czas wolny beztrosko spędzany na spotkaniach, czy wyjściach ze znajomymi. A co, gdybyśmy tak nie tylko znaleźli czas dla siebie, ale też poznali sposoby, aby mieć tego czasu dla siebie więcej? Oto kilka sprawdzonych sposobów na odzyskanie czasu wolnego.

Ogranicz oglądanie telewizji

Najbardziej znanym pożeraczem czasu jest, goszcząca niemal w każdym domu, telewizja. Nawet starsze osoby często wyrażają opinie, że kiedyś tego czasu było więcej. Czy to faktycznie prawda? Prawda jest taka, że kiedyś nie mieliśmy kilkuset kanałów, a w nich programów rozrywkowych dopasowanych, czy wręcz skrojonych do naszych zainteresowań. Jeśli również potrafisz wsiąknąć na kilka godzin po włączeniu odbiornika telewizji, oto właśnie rozwiązanie zagadki, gdzie znika Twój wolny czas. Nie ma nic złego w obejrzeniu programu, który Cię interesuje. Wieczór z dobrym filmem, brzmi również jak miłe spędzenie wieczoru. Jednak bezmyślne przeskakiwanie kanałów nie tylko nie odpręża, a jedynie potęguje uczucie napięcia. A nie o to nam przecież chodzi.

Zaplanuj swój dzień

Jeśli myślisz, że Twój dzień bez dobrze skrojonego planu potoczy się tak, jak tego chcesz, istnieje duża szansa, że jesteś w błędzie. Dzień bez planu najczęściej kończy się mało efektywnie. Jeśli lubisz spędzać swój czas produktywnie, stwórz wieczorem plan na kolejny dzień. Nawet zarys tego co ma się dziać i określenie ram czasowych, pozwoli Ci uzyskać wewnętrzny spokój i poczucie, że to Ty nadajesz rytm.

Ułatwianie sobie życia – aplikacje oszczędzające czas

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Technologia zaskakuje nas na każdym kroku i podsuwa coraz bardziej genialne rozwiązania. Jednym z nich są aplikacje pozwalające na efektywniejsze wykorzystanie czasu. Postaraj się zastosować potencjał takich aplikacji jak np. Moment.pl, w swoim codziennym życiu. Moment.pl to innowacyjna aplikacja do umawiania wizyt w salonach beauty. Przypomnij sobie bezskuteczne próby umówienia się do fryzjera i niekończące się oczekiwanie na linii, dorzuć do tego niekończące się dopasowywanie terminów i strata czasu gotowa. Jeśli na dodatek zdarzyło Ci się choć raz przyjść do umówioną wizytę i na tą samą godzinę był umówiony ktoś jeszcze, to pokochasz Moment.pl od pierwszego uruchomienia. Dzięki intuicyjnej aplikacji wybierasz fryzjera, czy kosmetyczkę w swoim mieście, następnie usługę i rezerwujesz termin, który Tobie najbardziej odpowiada. Gotowe! Możesz też wskazać pracownika, który ma wykonać daną usługę. Odwołanie wizyty to także jedno kliknięcie. Nie zapomnisz o wizycie, przypomni Ci o tym powiadomienie, które przyjdzie na 24 godziny przed wizytą. Dzięki aplikacji Moment.pl umawianie się do fryzjera stanie się przyjemnością, a Ty możesz cieszyć się czasem dla siebie. Nie wierzysz? Pobierz darmową aplikację i wypróbuj jeszcze dzisiaj!

Zadbaj o swój sen

Odpowiednia ilość snu daje nam energię, aby załatwić wszystkie sprawy, działać na pełnych obrotach, a nawet zarażać innych dobrą energią. Wiele osób uważa, że lepiej im się pracuje w nocy. Przez to tracą najbardziej produktywną część dnia, czyli poranek. To właśnie wtedy mózg jest wypoczęty i gotowy do działania. Jeśli też jesteś nocnym markiem, spróbuj dla odmiany pójść spać wcześniej i wstań o poranku. Nie uwierzysz, ile rzeczy jesteś w stanie dokonać mając przed sobą cały dzień.

Żyj w rytmie slow

Wyjdź poza codzienne ramy praca-dom i ucieknij rutynie. Dokąd? Najlepiej na łąkę za miasto. Tam czas płynie inaczej, wolniej. A jeśli nie masz takich możliwości, dobrym rozwiązaniem będzie miejski park, lub choćby skrawek zieleni. Kiedy? Choćby zaraz po pracy. Zwolnij i poczuć przyrodę. Naukowcy dowiedli już, że każde dziesięć minut spędzonych w lesie, czy na spacerze w zieleni nie tylko obniża ciśnienie krwi, ale też idealnie relaksuje.

Sposobów na znalezienie chwili dla siebie jest wiele. Wybierz dla siebie, te które najbardziej Ci odpowiadają i ciesz się z każdej minuty!

Artykuł opracowany przez ekspertów Versum.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj