Jaką wagę łazienkową wybrać?

soehnle-waga-lazienkowa-elektroniczna-style-sense-compact

Jaką wagę łazienkową wybrać?

Dokładna waga łazienkowa przyda się w każdym mieszkaniu. To dzięki niej mamy motywację do spożywania zdrowych posiłków. Każdego poranka wiemy, czy danego dnia możemy pozwolić sobie na dodatkową porcję frytek albo lodów! Choć wagi łazienkowe bywają bezlitosne, nie możemy się bez nich obyć. Na rynku znaleźć dziś można bardzo zróżnicowany sprzęt do pomiaru masy ciała w warunkach domowych. Na jaką wagę łazienkową warto się zdecydować?

Jaka waga do łazienki? Funkcjonalność to podstawa! 

Najlepiej jest wybierać akcesoria łazienkowe pochodzące od uznanych producentów. Takie wagi są tworzone z wysokiej jakości, trwałych materiałów, odpornych na korozję i zarysowania. Łatwo jest je utrzymać w czystości, a na ich powierzchni nie zobaczymy odcisków stóp, czy też palców. Jest to sprzęt stabilny, antypoślizgowy i dzięki temu bezpieczny w codziennym użytkowaniu. W przypadku wysokogatunkowych wag łazienkowych nie ma mowy o zarysowaniu posadzki. Zwracajmy uwagę na duże, czytelne, w tym podświetlane wyświetlacze. Niszowym produktem jest waga z funkcją głosową dla osób słabo widzących. Jeśli zależy nam na sprzęcie ekologicznym to warto zainteresować się wagami bezbateryjnymi, w tym tymi z napędem w postaci dynama i z wyświetlaczem elektronicznym.  

Następnie zadać powinniśmy sobie pytanie, czego oczekujemy od naszej łazienkowej wagi. Czy ma to być sprzęt podstawowy pokazujący jedynie dokładną masę ciała, czy też bardziej zaawansowany technologicznie i przeprowadzający analizę bioimpedancyjną (BIA)? Najnowszej generacji, nowoczesne wagi do łazienek to propozycja dla osób aktywnych fizycznie, które dbają o zdrową dietę i ponad wszystko cenią sobie życie w stylu fit.  

Elektroniczne wagi analityczne współpracują z aplikacją w smartfonie. Są wyposażone w elektrody, dzięki którym nie tylko mierzą wagę ciała, ale także przeprowadzają analizę jego składu. Wskazują poziom tkanki tłuszczowej, wody w organizmie oraz mierzą wagę suchej masy mięśniowej. Ze sprzętu korzystać może maksymalnie do ośmiu osób. Waga rozpoznaje użytkowników i zapisuje ich indywidualne rezultaty. Analityczne wagi ustalają ponadto dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, obliczają BMI oraz porównują ze sobą obecne i wcześniejsze pomiary zestawiając je z docelową masą ciała.  

Design ma znaczenie – tradycyjne kontra nowoczesne wagi do łazienek 

Klasyka wciąż ma wielu amatorów. Dla nich producenci przygotowali w swojej ofercie metalowe, mechaniczne wagi łazienkowe mocno nawiązujące do stylistyki retro. Odważną koncepcją jest połączenie tradycyjnej tarczy wskazówkowej z nowoczesnym wyświetlaczem elektronicznym oraz z drewnem bambusowym. Fantazyjne wzornictwo zauroczy z pewnością wszystkich zwolenników eklektyzmu we wnętrzach!

Decydując się natomiast na w pełni modernistyczną, minimalistyczną wagę łazienkową można wybierać spośród rozmaitych materiałów oraz różnorodnej kolorystyki. Trendem są srebrne akcesoria wykonane ze stali nierdzewnej lub ze wzmocnionego szkła z dominacją bieli albo czerni. Oryginalnie prezentować się będzie szklana waga przypominająca drewno lub beton.  

Odpowiedzią na popularne aranżacje skandynawskie są nowoczesne wagi do łazienek stworzone w całości z drewna bambusowego. Wyświetlacz staje się widoczny dopiero w momencie wejścia na wagę. Takie akcesoria będą doskonale pasować również do łazienek urządzonych w duchu ekologicznym. 

Zaloguj się Logowanie

Komentuj