Jakie kleje do sztucznej trawy wybrać?

klej-do-sztucznej-trawy

Jakie kleje do sztucznej trawy wybrać?

Sztuczna trawa to dobre rozwiązanie nie tylko na korty tenisowe czy boiska. Coraz częściej możemy ją spotkać w ogrodach czy na balkonach. Co kryje się za jej popularnością? Jak ją prawidłowo zamontować?

Czym jest sztuczna trawa?

Każdy z nas wie co to sztuczna trawa, jednak niewielu będzie wiedziało z czego jest ona wykonana. Wszystkim przypomina ona wykładzinę dywanową. I nic dziwnego. Sztuczna trawa to warstwa lateksu, w której zatopione są włókna polipropylenowe i polietylenowe o różnej grubości, gęstości i wysokości. Decydując się na tego typu rozwiązanie, chronimy też środowisko poprzez ograniczanie zużycia wody i nawozów. Montaż sztucznej trawy jest bardzo prosty i można to zrobić na każdej powierzchni. Zazwyczaj jest ona dostępna w rolkach, co ułatwia cały proces. Wśród głównych zalet wymienia się chociażby możliwość użytkowania jej całym rokiem, łatwość w utrzymaniu, czy miękkość. To szczególnie ważne dla rodziców, których dzieci będą się na niej bawić. Sztuczna trawa amortyzuje upadki, dzięki czemu chroni w pewien sposób przed urazami. Co więcej, taka trawa ma często nawet dziesięcioletnią gwarancję przed uszkodzeniami i wyblaknięciem. Z takim trawnikiem nie będziemy mieli także problemu z utrzymaniem czystości. Zaoszczędzimy także pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na koszenie i pielęgnację naturalnej trawy.

Kleje do sztucznej trawy a proces montażu

W internecie oraz w marketach budowlanych znajdziemy wiele różnych rodzajów sztucznej trawy. Różnić się one będą przede wszystkim ceną. Ta natomiast informuje często o jakości danej rolki. Tańsze egzemplarze będą miały bowiem rzadsze źdźbła, co tylko osłabi efekt końcowy. Sam montaż sztucznej trawy nie należy do trudnych zadań. Prace zaczynamy od wysypania warstwy tłucznia i miału granitowego. Następnie wyrównujemy teren za pomocą zagęszczarki i kładziemy agrotkaninę, która zapobiega wyrastaniu chwastów. Dopiero wówczas możemy przystąpić do rozłożenia sztucznej trawy. Do tego na pewno przyda nam się nóż do tapet lub nożyczki. Pamiętajmy, by trawę rozwijać w tym samym kierunku. Między poszczególnymi rokami nie może być przerwy. Miejsce łączenia musi bowiem pozostać niewidoczne. Jak tego dokonać? Do podłoża mocujemy taśmę łączeniową TEC 20/300 lub TEC 30/100, na którą nakładamy klej poliuretanowy dwuskładnikowy TEC149 All Season. To bardzo ważny element całego montażu. Kleje do sztucznej trawy decydują bowiem w dużym stopniu o bezpiecznym użytkowaniu nawierzchni. Pod tym adresem znajdziesz produkt dystrybuowany przez Fobaro, który gwarantuje silne wiązanie. Jego atutem jest zielony kolor, który sprawia, że nie będzie on widoczny gołym okiem. Stosując kleje do sztucznej trawy od sprawdzonego producenta Hb Fuller możemy mieć pewność, że trawa nie będzie się odklejać ani przesuwać. Końcowy efekt będzie na pewno znakomity.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj