Kontener sanitarny – niezbędny podczas inwestycji budowlanej

kontener sanitarny

Kontener sanitarny – niezbędny podczas inwestycji budowlanej

Inwestycja budowlana wymaga podjęcia różnego rodzaju działań, także zadbania o odpowiednią infrastrukturę na placu budowy. Warto zainwestować w kontener sanitarny.

Co to jest kontener sanitarny?

Kontener sanitarny stanowi tymczasową łazienkę lub umywalnię – zależy od od konkretnego modelu. Może być on wyposażony w umywalki, prysznice, ubikacje. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do przenośnych kabin, które często są stawiane w miejscach publicznych, kontener sanitarny ma pełną instalację wodną, kanalizacyjną. Jest też zaopatrzony w podgrzewacze wody, oświetlenie, grzejniki, ma udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jeśli jest to potrzebne, można postawić kontener ze zbiornikiem na fekalia.

Kontenery sanitarne na G-con.pl dostępne są w różnych wersjach, umożliwiających najlepsze ich dopasowanie do potrzeb. Standardowy wymiar to 2435 x 6055 mm. Są też niestandardowe obiekty, wybór zależy od tego jaka przestrzeń jest nam potrzebna.

W ofercie kontenerów sanitarnych znajdziemy obiekty damsko-męskie, wyposażone w toalety, umywalki, pisuary. Można też rozważyć postawienie na budowie kontenera prysznicowego, który zaopatrzony jest w elektryczny podgrzewacz wody. Dzięki temu, pracownicy będą mogli po zmianie wziąć prysznic i odświeżyć się. Na rynku dostępne są także kontenery sanitarne z kuchnią. Łączą one funkcje sanitarne z zapleczem socjalnym, na terenie którego można wypocząć, zjeść śniadanie lub lunch.

Czy kontener sanitarny przyda się na budowie?

Kontener sanitarny to dobre rozwiązanie na budowie i wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace na świeżym powietrzu, a dostęp do toalety czy kuchni w budynku jest utrudniony. Co więcej, jeśli robotnicy mają osobne pomieszczenie, mogą czuć się swobodniej i nie przenoszą zanieczyszczeń budowlanych do wnętrz sąsiadujących budynków, z których infrastruktury mogliby korzystać. Prace na budowie są tymczasowe, postawienie kontenera jest więc znacznie lepszym rozwiązaniem niż stawianie trwale związanego z gruntem budynku. Taki obiekt pozwoli pracownikom odpocząć, chociażby od słońca i upału.

Jakie zalety mają kontenery sanitarne?

Kontener sanitarny jest bardzo łatwy w instalacji, można nabyć go po niskiej cenie. Warto też wspomnieć, że poszczególne elementy obiektu cechuje wysoka jakość wykonania. Dzięki modułowej konstrukcji bez trudu podepniemy go pod kanalizację czy odpowiednie zbiorniki.

Postawienie kontenera sanitarnego to lepszy pomysł niż budowa tradycyjnego budynku, z uwagi na czas i koszty. Obiekt odpowiednio izolowany będzie się sprawdzał w każdych warunkach pogodowych. Warto zainwestować w kontener z ramową konstrukcją stalową, dzięki której jest on trwały i stabilny, a co więcej – mobilny. Solidny obiekt przenieść można bez ryzyka uszkodzenia go.

Kontener sanitarny może być wyposażony w wentylację lub klimatyzację, co pozwoli na korzystanie z niego w zimie i w lecie. Co więcej, ponieważ jest on obiektem tymczasowym, nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę. Żeby spełniony był warunek tymczasowości, kontener należy w ciągu 120 dni rozebrać lub przenieść w inne miejsce, na przykład na inną część działki, na której trwa budowa. Dzięki temu, nie trzeba dodatkowych formalności, które mogłyby utrudnić lub opóźnić stworzenie zaplecza niezbędnego do zapewnienia komfortu pracownikom budowy.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj