Danfoss Link, czyli ogrzewanie pod kontrolą!

© Danfoss

© Danfoss

Większości z nas automatyczne systemy sterowania ogrzewaniem kojarzą się z inteligentnym domem przyszłości, którego wykonanie planować trzeba od podstaw, a realizacja kosztuje majątek. Nic bardziej mylnego! Dzięki wprowadzeniu na rynek systemu Danfoss Link przez duńską firmę Danfoss mamy dostęp do automatyki grzewczej w relatywnie niskiej cenie. Może zatem warto przyjrzeć się bliżej temu systemowi? Co powinniśmy wiedzieć o zaletach automatycznego sterowania urządzeniami grzewczymi w domu?

Prostota montażu!

Już na samym początku rozważań na temat systemu Danfoss Link konieczne jest podkreślenie, że dzięki prostocie całego systemu i komunikacji radiowej pomiędzy poszczególnymi elementami układu, można z powodzeniem wyposażyć nawet stary dom w automatykę grzewczą bez konieczności przeprowadzania kosztowych i uciążliwych remontów. Trzeba mieć wtedy jednak na uwadze to, że nie wykorzysta się co prawda wszystkich możliwości jakie daje system Danfoss (możliwość podłączenia chociażby nawet  50 odbiorników!), jednak wszystkie podstawowe funkcje z powodzeniem będą działy. Za co jednak odpowiada cały system?

Co w systemie?

System Danfoss Link składa się z centralki oraz (w wersji podstawowej) z termostatów przy każdym grzejniku. To właśnie z poziomu centralki możemy ustawić konkretną temperaturę, która ma być utrzymywana w każdym z pomieszczeń – a w każdym z nich może być ona całkowicie inna! System jest w pełni zautomatyzowany poprzez wcześniejsze zdefiniowanie temperatur dla danych pomieszczeń w danych okresach czasu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby manualnie dokonywać zmian z poziomu centralki, czy bezpośrednio na termostatach.

Innowacyjność rozwiązania!

Innowacyjność tego systemu sterowania ogrzewaniem przejawia się również w podejściu do technologii towarzyszącej nam na każdym kroku – parametrami systemu możemy sterować z dowolnego miejsca przy pomocy naszego smartfona i zainstalowanej na nim odpowiedniej aplikacji. Można to wykorzystać  na przykład w przypadku nieplanowanego wcześniejszego powrotu z pracy (już w momencie wychodzenia z pracy), późniejszego powrotu z wakacji (w momencie wylądowania na lotnisku), ale również jako pilot leżąc wygodnie na kanapie we własnym domu!

Oszczędność?

Największą zaletą systemu jest jednak oszczędność związana z aktywnym i realnym zarządzeniem gospodarką cieplną wszystkich pomieszczeń. System dzięki dodatkowym funkcjom, jak między innymi funkcja otwartego okna, czy obniżenie nocne sprawia, że pomieszczenia ogrzewane są jedynie wtedy, gdy wymaga tego sytuacja – w przypadku wietrzenia pomieszczeń, czy podczas pory nocnej ogrzewanie może być zmniejszone bądź nawet całkowicie wyłączone!

Co prawda jednorazowy koszt związany z zakupem i montażem systemu zaczyna się od ok. 3 tysięcy złotych, to jednak prawdopodobne oszczędności związane z kosztami ogrzewania w dłuższej perspektywie mogą sięgnąć nawet 30% w skali każdego roku (wszystko zależy jednak od sytuacji zastanej przed montażem,  ilości pomieszczeń, ich rozkładu oraz preferencji cieplnych użytkowników systemu).

Zbierając wszystkie zalety instalacji systemu Danfoss Link w domu można wskazać:

- wygodę,

- oszczędności finansowe,

- komfort związany z użytkowaniem systemu,

- intuicyjny system zarządzania temperaturą (dotykowy ekran oraz możliwość sterowania przy pomocy smartfona),

- prostota montażu bez konieczności ingerencji w instalacje budynku,

- elegancki i prosty design wpisujący się w najnowsze trendy.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu systemy będą coraz częściej wykorzystywane w naszych domach – to nie tylko realne oszczędności finansowe i dbanie o własny portfel, ale również o środowisko naturalne!

ŹRÓDŁA:

http://danfosslink.com/pl/danfoss-link-pl/

Zaloguj się Logowanie

Komentuj