Dom na wakacjach

Wiele osób planując wczasy w mniej lub bardziej odległych miejscach, często zapomina o prawidłowym zabezpieczeniu swojego mieszkania. Warto pomyśleć w jaki sposób możemy sprawić, by nasz dom był dostatecznie chroniony i nie stał się łatwym łupem dla złodziei.

Bramy wjazdowe to pierwszy krok, by utrudnić nieproszonym gościom wejście na posesję

Bezpieczeństwo naszego domu zagwarantuje dobrze chroniona brama garażowa. Bramy sterowane napędami elektrycznymi prócz wygody stosowania, gwarantują także wyższą ochronę budynku. Automatyczne ryglowanie prowadnicy podczas zamykania skutecznie zabezpiecza bramę przed podważeniem. Dzięki temu nikt niepowołany nie dostanie się do naszego domu podczas naszej nieobecności. System działa zdalnie otwierając i zamykając bramę, za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Aby przypadkowe osoby nie mogły za pomocą swoich nadajników otworzyć naszej bramy, został opracowany specjalny kod zmienny dynamicznie, który ulega zmianie po wysłaniu każdego sygnału pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

Słabo zabezpieczone okna to zachęta dla włamywacza

Bardzo ważne jest użycie takich rozwiązań, które pozwolą na to, aby już próba wejścia do budynku zniechęciła włamywacza lub została odnotowana i uruchomiła alarm.

Rolety, choć są istotne zwłaszcza tam gdzie łatwo dostrzec z zewnątrz, co dzieje się w domu, to nie chronią dostatecznie mieszkania. Należy pamiętać, że zasłonięte rolety to wyraźny znak, że w domu nie ma nikogo i do włamania droga wolna. By osiągnąć dodatkowo zabezpieczenie przed włamaniem, warto zastosować rolety zautomatyzowane.

Systemy automatyki w jakie można dziś wyposażyć rolety, dawno już przestały być tylko ułatwieniem w ich otwieraniu i zamykaniu. Oprócz gwarancji maksimum prywatności, dają nam także wysokie poczucie bezpieczeństwa. Napędy dostarczają niezwykłego komfortu użytkowania rolet, ponieważ można sterować nimi bezprzewodowo, a także programować według własnych upodobań.

Urządzenia mogą być wyposażone w specjalne wieszaki antywłamaniowe, które przeciwdziałają próbom podniesienia rolety. Specjalna, wzmocniona budowa wieszaków sprawia, że próby otwarcia rolet przez nieproszonych gości stają się bezskuteczne.

Inną zaletą wieszaków blokujących zastosowanych razem z napędem elektronicznym, jest reakcja na każde nietypowe obciążenie. W takim przypadku roleta po napotkaniu przeszkody natychmiast zatrzymuje się lub cofa o jeden obrót, a napęd wyłącza się.

Zaawansowane funkcje takie jak na przykład programatory czasowe otwarcia bądź zamknięcia rolet, czy w końcu możliwość współpracy na przykład z czujnikami nasłonecznienia sprawiają, że obsługa rolet w znacznym stopniu oszczędza czas użytkownika.

Dodatkowo raz zaprogramowany system nigdy nie zapomni zasunąć rolet, dzięki czemu nie narazi naszego domu na niebezpieczeństwo.

Funkcja scenariuszy pozwala symulować obecność w domu, podczas gdy nikogo w nim nie ma. System zamyka i otwiera rolety, dzięki czemu osoby mogące obserwować nasz dom będą miały wrażenie, że cały czas ktoś w nim przebywa. Dzięki nowoczesnym programatorom czasowym użytkownik może różnorodnie zaprogramować godzinę odsłaniania i zamykania rolet, czy też innych osłon w zależności od dnia tygodnia, pogody, czy też innych czynników. W zależności od wybranej technologii system może informować nas o wykonaniu polecenia, a dodatkowo w każdej chwili możemy poznać aktualny stan urządzenia. Informacja taka jest wyświetlana na ekranie pilota. Urządzenia domowe można też kontrolować zdalnie, na ekranie telefonu 3G, tabletu czy komputera. W ten sposób możemy w każdej chwili sprawdzić, czy okna dachowe, brama garażowa lub drzwi są zamknięte, upewnić się, że dom jest bezpieczny.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj